یک دانا

ناخن کوتاه بهتر است یا بلند؟

ناخن کوتاه بهتر است یا بلند؟

۵ خرداد ۱۳۹۷

ناخن کوتاه بهتر است یا بلند؟

به نظر شما ناخن اگر بلند باشه بهتره یا اینکه کوتاه باشه؟ هر کسی یک نظری داره ، اما ما در این مقاله می خواهیم ۷ دلیل را توضیخ دهیم که به دنبال آن ناخن هایی سالم و شیک را خواهید داشت. لطفا با یک دانا همراه باشید.

 

راحتی مراقبت از ناخن کوتاه

وقتی ناخن کوتاه باشد نصف درآمدتان هم ذخیره می شود. زیرا رابطه ی فنا ناپذیری بین بلندی ناخن و انواع مراقبت های آن است.این در حالی است که دوستان شما از بلند نگه داشتن ناخن های خود و سختی نگهداری از آن صحبت می کنند. پس باید خدا رو شکرکنید که ناخنتان کوتاه است زیرا از این دغدغه و سوهان روح خلاصی دارید.

ناخن کوتاه ، علامت سلامتی

ناخن های بلند به مراقبت خیلی زیادی احتیاج دارند. ژل های محافظت از ناخن و محلول هایی برای پوست اطراف ناخن هایتان، جدا از هزینه ای که صرفشان می کنید، باعث ایجاد درد می‌شوند! اگر بخوبی از آن‌ها مراقبت نکنید، ضعیف رشد می‌کنند و می شکنند. حتی می‌توانند بی‌رنگ و رو شوند! نه تنها ناخن هایتان درخشندگی خودشان را از دست می‌دهند، بلکه ممکن است زرد شوند! ناخن کوتاه همیشه سالم و درخشان است و دردی را با آن تجربه نخواهید کرد.

ناخن بلند ، آهنربای جذب کثیفی

فرض کنید با ناخن بلند ، زرد و یه سری سیاهی زیر ناخن روبه رو شدید . این سیاهی ها همان کثیفی هایی هستند که در زیر ناخن جمع شده و سرشار از میکروب و مریضی می باشد. چه فکری می کنید؟ بله ، درست است ، با خود می گویید چه فرد خجالت آوری و از نزدیک شدن به او پرهیز میکنید. زیرا یکی از ویژگی انسانهای خوب پاکیزه بودن از نظر ظاهری است. حتی در برخی مواقع شاید این تفکر ما اشتباه باشد ، مثلا فردی به دلیل مشغله کاری زیاد نمی تواند به ناخن های بلندش برسد ، پس برای رهایی از این کابوس زشت بهتر است ناخن های خود را کوتاه کنیم.

جلوه زیبای تزئینات روی ناخن کوتاه

کارهای زیادی می‌توانید با ناخن های کوتاه خود انجام دهید. رنگ‌های تیره روی ناخن های کوتاه زیبا ترند. می‌توانید آن‌ها را خیلی خلاقانه تزئین کنید. حتی می‌توانید جواهرات یا سنگ‌های براق را بدون نگرانی از اینکه زشت جلوه کنند روی ناخن های خود برای تزئینشان بکار ببرید. حتی اگر بخواهید می‌توانید بخوبی از رنگ‌های روشن نیز استفاده نمایید.

ناخن کوتاه ، ناخن هزار چهره

وقتی ناخن شما کوتاه باشد به هر شکلی که بخواهید و همچنین به هر رنگی که بخواهید در می آید. مثلا وقتی ناخن شما بلند باشد میبینید که به لباس مورد نظر شما نمی آید یا رنگ دلخواه شما نیست ، مجبور هستید آن را کوتاه کنید یا تزئیناتش را از بین برده و دوباره وقت بگذارید و آن را درست کنید. در حالی که وقتی ناخن کوتاه باشد حتما به سلیقه ی مورد نظر خود می رسید. چگونه؟ با ناخن مصنوعی. استفاده از ناخن مصنوعی سالم تر از بلند کردن ناخن است.

ناخن کوتاه و افزایش درآمد

وقتی ناخن بلند باشد باید هر روز به آن برسید . ناخن بلند نیاز به لوسیون ، محلولهای براق کننده برای استحکام ناخن و تضعیف خاصیت شکنندگی آن ، استفاده از موادی برای جلوگیری از تغییر رنگ ناخن ، وقت گذاشتن برای رفتن به سالن زیبایی برای مانیکور و پدیکور و . . . نیاز دارد. این کار با یک بار انجام دادن تمام نمی شود بلکه نیاز به چندین جلسه است. همه اینها هزینه هنگفتی را از جیب ما خالی میکند. پس بهتر است برای پولمان ارزش قائل شویم.

مشکلات فعالیت با ناخن بلند

پخت و پز، حمام بردن کودکتان، شست و شوی ظروف، بافندگی و دوخت و دوز و حتی کارهای بیرون از خانه برایتان راحت‌تر می‌شود. می‌توانید تمام این کارها را بدون اینکه نیاز به توجه ویژه ای به ناخن هایتان داشته باشید انجام دهید و مطمئن باشید تا به کسی صدمه ای نمی‌زنید یا اینکه ناخن هایتان نمی‌شکند. می‌توانید شش دانگ حواستان را به کارتان دهید.

حالا شما ۷ دلیل دارید تا عاشق ناخن های کوتاهتان باشید، یا اگر هنوز ناخن هایتان بلند است ۷ دلیل دارید تا آن‌ها را کوتاه کنید.

 

با تشکر از سایت مجله سلامت – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها