یک دانا

حفظ جذابیت با وجود طاسی سر

حفظ جذابیت با وجود طاسی سر

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

حفظ جذابیت با وجود طاسی سر

هیچ مردی دوست ندارد که موهای سرش را از دست بدهد. نفرت انگیزترین قسمت این کابوس، پذیرش این است که شما در نهایت باید به شکست اعتراف کرده و موهایتان را از ته بتراشید! خب؛ سعی کنید بیش از حد ناراحت نشوید. این مطلب به شما کمک میکند تا با وجود نداشتن مو، چهره جذابی داشته باشید. با یک دانا همراه باشید.

اول از همه، لازم نیست همه‌ی موهایتان را بتراشید (مگر اینکه دیگر کاملا احساس طاسی می‌کنید). اگر شما در مراحل اولیه‌ی پذیرش طاسی هستید، من گمان می‌کنم که مدل موی کوتاه را هنوز انتخاب نکرده‌اید. اگر کمی هم مو دارید لازم نیست که همه ی آن را بتراشید. این روزها جذابیت در موهای خیلی کوتاه است. پس این مدل را امتحان کنید.

روش های خوشتیپ شدن افراد طاس

برای پر پشت بنظر رسیدن موهایتان از آرایشگر خود بخواهید تاگوشه های موی شما یعنی اطراف گوش را با شماره ۲ کوتاه کند اما موهای بالای سر را به اندازه طول یک انگشت بلند نگه دارید. تفاوت را قطعا متوجه خواهید شد.

وقتی زمان استفاده از ماشین تراش فرا می‌رسد، می‌توانید باز هم از همین تاکتیک استفاده کنید. اینکه اندازه‌ی موهایتان در همه جای سرتان یکسان باشد، مناسبترین ظاهر برای شما نیست. صرف نظر از اینکه چقدر خوش شانسید و چقدر مو دارید. حتی با کوتاه ترین موها هم می‌توانید یک «استایل» ایجاد کنید. قاعده‌ی کلی که من از آن استفاده می‌کنم این است: هرچقدر که موهای اطراف و پشت سرتان بلند باشد، موهای بالای سرتان حداقل دو برابر بلندتر باشند.

یادتان باشد، هیچ مویی آنقدر کوتاه نیست که نتوان از محصولات مراقبتی استفاده کرد. مقدار کمی از محصولات غیر براق می‌تواند یک ظاهر مناسب ایجاد کند و احتمال هرگونه وز مو و الکتریسیته که باعث نازکی مو می‌شود را کاهش دهد. از محصولات سبک که ظاهری طبیعی ایجاد کرده و در عین حال ساختار مو را حفظ می‌کنند استفاده کنید.

پوست سرتان همیشه باید تمیز و عاری از محصولات شیمیایی و چربی زیاد باشد ، این راههاباعث می شود تا موها نفس بکشند . از محصولاتی استفاده کنید که حاوی روغن نیستند: این محصولات فولیکول‌های مو را مسدود نکرده و به آنها آسیب نمی‌رسانند. پوست سر چربی تولید میکند تا از مو محافظت کند، اما گاهی غدد سباسه ممکن است چربی بیش از حد تولید کنند. در نتیجه این افزایش چربی روی پوست سر، در کار فولیکول‌ها اختلال ایجاد میشود زیرا خونرسانی آنان کمی کند می شود و غذا به موها به اندازه لازم نمی رسد.

در فروشگاه‌ها انواع محصولات متفاوتی وجود دارند که می‌توانند پوست سر را تمیز کرده و چربی اضافه را حذف کند. من ترجیح میدهم از محصولات طبیعی استفاده کنم. از شامپوهایی حاوی ترکیبات گیاهی استفاده کنید تا به آرامی پوست سر خود را درمان کنید و از دست چربی اضافی آن خلاص شوید.

وقتی موهای خود را تمیز و عاری از مواد شیمیایی بخصوص در دوران جوانی نگه دارید ، می توانید موهایی ضخیم تر و پرپشت تر داشته باشید. طاسی همچون مرضی است که تاکنون درمان قطعی برای آن کشف نشده و نیاز به پیشگیری دارد.

 

با تشکر از مجله تناسب اندام – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها