یک دانا

فواید استفاده از نخ دندان برای دندان های حساس

فواید استفاده از نخ دندان برای دندان های حساس

۵ خرداد ۱۳۹۷

فواید استفاده از نخ دندان برای دندان های حساس

کشیدن نخ دندان برای تامین هر چه بهتر بهداشت دهان یک فاکتور مهم محسوب می شود. بین استفاده نکردن از نخ دندان و بروز بیماری های لثه ارتباط مستقیمی وجود دارد. با یک دانا همراه باشید.

بر اثر عوامل مرتبط با مراقبت های ناقص و نامناسب مانند مسواک نزدن به صورت صحیح و مرتب، مسواک زدن محکم با استفاده از برس زبر و خشن و عدم استفاده از نخ دندان، در طول زمان بر روی دندان پلاک و جرم تشکیل داده و متعاقبا باعث بیماری لثه و تحلیل رفتن آن می شوند.

نخ دندان و حساسیت دندان ها

تحلیل و عقب رفتن خط لثه ، عاج دندان را نمایان کرده و دندان را حساس می‌کند. وقتی این اتفاق بیفتد ، این احتمال وجود دارد که دندان پس از نخ کشیدن آسیب ببیند. حرکت عقب و جلو رفتن نخ دندان حسایست دندان را هم بیشتر می‌کند.

جرم ، به‌طور اشتباه، حسی از پوشش دادن به عاج نمایان شده می‌دهد. اگر عادت به نخ کشیدن ندارید و قصد دارید این عادت را شروع کنید، طبیعی است که تا چند روز حساسیتی در دندان هایتان داشته باشید. چون تمیز کردن بخش درونی دندان و لثه باعث می‌شود قسمتی که تا پیش از این مخفی بوده اکنون آشکار شود . شاید وسوسه شوید که دیگر نخ نکشید اما در حقیقت ، نخ کشیدن دندان ، می‌تواند جرم را از نواحی بین دندانی و زیر خط لثه بردارد و لثه‌ را تقویت کرده و استحکام لثه را برای نگهداری از دندان و پوشش دادن عاج آشکار بیشتر کند.

نخ کشیدن دندان وسیله ای برای تمیز کردن نقاط خارج از دسترس مسواک هست و از این طریق عاملی برای پیشگیری از بیماری های لثه می باشد. در صورتی که از نخ دندان به صورت مرتب استفاده شود دندانی که به دلیل عقب نشینی لثه دچار حساسیت شده به مرور درمان می شود. در زمان استفاده از نخ دندان، آن را به آرامی دور پایه هر دندان خمیده کرده و از رفتن به زیر خط لثه اطمینان حاصل کنید. این کار نباید با عجله و شدت انجام شود چراکه به احتمال زیاد بافت ظریف لثه را زخمی و پاره کند.

 

با تشکر از thehealthsite و مجله سلامت – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها