یک دانا

کاهش درد کمر و گردن با استفاده از ماساژ درمانی

کاهش درد کمر و گردن با استفاده از ماساژ درمانی

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

کاهش درد کمر و گردن با استفاده از ماساژ درمانی

درد در هر نقطه از بدن در صورتی که مبادرت به درمان آن نشود می تواند زندگی انسان را مختل کند. در این مطلب نحوه تاثیر ماساژ درمانی در جهت مدیریت درد انواع آسیب ها و شرایط توضیح داده شده است.

درد در ناحیه کمر

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که ماساژ درمانی می‌تواند برای انواع خاصی از کمر درد مزمن موثر باشد. به ویژه هنگامی که با ورزش و انواع دیگر توان‌بخشی ترکیب می‌شود. علاوه بر کمک به کاهش دردهای مزمن، ممکن است اتکا بر داروهای ضد التهابی برای کنترل درد را کاهش دهد.

درد در ناحیه گردن

از ماساژ درمانی می توان در جهت تسکین درد برخی از انواع گردن درد بهره گرفت. تحقیقی که اخیرا انجام شده تعداد دفعات زیاد در طول هفته را برای کاهش درد مزمن گردن مفید تشخیص داده است. از این طریق برخی از فعالیت های روزانه بهتر خواهد شد.

فیبرومیلاژیا

برای این بیماری علت خاصی شناسایی نشده است، از طرفی ماساژ یک راه درمانی برای این بیماری محسوب می شود و در مورد برخی از افراد موفقیت هایی هرچند کوتاه مدت داشته است. ماساژ می تواند درد را بهبود بخشیده و زندگی راحت را برای بیمار به ارمغان بیاورد، بخصوص زمانی که همراه با درمان های دیگر بکار گرفته شود.

آرتروز

ماساژ به افراد مبتلا به آرتروز با درد مزمن و یا تحرک محدود کمک می‌کند تا درد کاهش یابد و عملکرد آنها بهبود پیدا کند.

آسیب و بازسازی ورزشی

ماساژ می‌تواند برای همه‌ی ورزشکاران از تمامی سطوح سودمند باشد. برخی از مطالعات نشان داده‌اند که ماساژ می‌تواند به کاهش درد عضلانی، خشکی و خستگی کمک کند و باعث بهبود ریکاوری پس از انواع خاصی از ورزش‌ها می‌شود.

 

با تشکر از doctoroz و مجله سلامت – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها