یک دانا

چگونه مو های خود را حجیم تر کنیم

چگونه مو های خود را حجیم تر کنیم

۵ تیر ۱۳۹۷

چگونه مو های خود را حجیم تر کنیم

بعد از مطالعه این مقاله شما روش حجیم کردن موهایتان را فرا می گیرید و با اجرای دستورالعمل ارائه شده موهایی پرپشت تر و حجیم تر خواهید داشت. با یک دانا همراه باشید.

 

چگونه می توانیم موهایی حجیم و پر پشت داشته باشیم؟

صرف نظر از مدل مویتان، حجیم کردن مو ها ظاهری سالم و پرپشت به موها می بخشد. درحالیکه بیشتر خانم ها با سشوار موها را خشک کرده و سریع به موها حجم می دهند. ولی در خیلی از موارد، افراد از سشوار به خوبی استفاده نکرده و حجیم سازی را محدود کرده و حتی به موها آسیب نیز می رسانند. رعایت چند نکته ساده ممکن است به شما کمک کند.

مراحل کار:

برای استفاده از سشوار خشک شدن حداقل ۸۰ درصد موهایتان را در نظر بگیرید. چراکه آب و گرمای سشوار در زمان خشک کردن با هم ادغام شده و می تواند باعث آسیب جدی به موهایتان شود.

  1. هرگز موهای خیس را با برس دانه ریز شانه نزنید. چون موهای خیس خیلی کشسان‌اند و به راحتی می‌شکنند. به جای این کار از برس و یا شانه ای با دندانه‌های فاصله‌دار استفاده کنید. و از نوک به ریشه شانه کنید تا آسیب کمتری به موها برسد.
  2. سشوار کشیدن از پایین، جدا کردن موها بوسیله انگشتان و بالا آوردن موها به اندازه ۵ سانتی متر از ریشه در موقع خشک کردن می تواند حجم سریعی را برای موهای شما تامین کند. موها را در خلاف سمت حالت اصلی موهایتان بگیرید و از پایین سشوار کنید. زمانی که موها را رها می کنید حجم حاصل مشهود خواهد بود. ریشه موها را به صورت کامل با همین روش خشک کنید تا بدین وسیله حداکثر حجم را به هر مدل مویی که مدنظرتان هست بدهید.
  3. برای حفظ حجم در حین فر کردن یا حالت دادن نوک موها، باز هم باید مو را در خلاف جهتی که می‌خواهید نگه‌دارید. مثلاً اگر از بابلیس یا برس های بزرگ فر استفاده می‌کنید، به جای پایین کشیدن مو در کنار سرتان، دسته‌ی مو را بالا نگه‌دارید.
  4. همیشه زمانی که در حال خشک کردن نوک موها هستید و بوسیله سشوار کردن از پایین آنها حجم بیشتری را به موها می دهید. مراقب موهایتان باشید. با این روش بوسطه عبور گرما از لابلای موها بدون اینکه آسیبی به موها وارد کرده و باعث خشکی بیش از حد آن ها شود کار خود را انجام می دهد. با حفاظت از رطوبت طبیعی موها، به صورت خود به خود حجم موهای خود را افزایش می دهید.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰ – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها