یک دانا

رابطه آب لیمو با کاهش وزن

رابطه آب لیمو با کاهش وزن

۱۲ خرداد ۱۳۹۶

رابطه آب لیمو با کاهش وزن

دو روش بسیار خوب برای کاهش وزن کاهش مقدار کالری مصرفی و ورزش منظم می باشد. ان اوئیس گیتلمن، یک متخصص تغذیه است. وی معتقد است که روش سوم تغییر در برنامه غذایی فرد در جهت افزایش قابلیت کاهش وزن می باشد. نمونه این تغذیه می توان به مصرف آب لیمو اشاره کرد. با این حال مصرف آب لیمو ممکن است عوارض جانبی هم به همراه داشته باشد، بنابراین برای مفید بودن آن در کاهش وزن بایستی تحقیقات بیشتری انجام شود.

 

افزایش سوخت و ساز چربی با آب لیمو

سمومی که در غذاها و نوشیدنی‌ها و حتی از طریق تنفس هوا دریافت می‌کنید، در بدن شما جمع شده و باعث خواهد شد تا سوخت و ساز بدنتان تنبل شود. هنگامی که متابولیزم بدنتان کند شود، چربی سوزی بسیار دشوارتر خواهد شد. آب لیمو یک منبع سرشار از ویتامین سی یا اسید اسکوربیک است، که باعث خواهند شد کارکرد کبد و سوخت و ساز چربی افزایش یابد.

تاثیر آب لیمو بر گلوتاتیون و وزن آب بدن

اثر دیگر مصرف آب لیمو در زمینه کاهش وزن این هست که باعث بالا رفتن سطح گلوتاتیون، به عنوان آنتی اکسیدان ابتدایی در زمان سم زدایی، می شود. در نهایت اینکه فعالیت های فرد برای کاهش وزن و دفع سموم بهتر به ثمر خواهد نشست. بعلاوه آب لیمو ادرار آوری طبیعی محسوب می شود، که از این طریق نیز باعث کاهش وزن آب یا چربی ظاهری بدن فرد می شود.

مصرف زیاد آب و کاهش وزن با آب لیمو

با مصرف آب لیمو میزان مصرف آب نیز بالا خواهد. آب، از طرق مختلفی باعث کاهش وزن می‌شود. بعنوان مثال ممکن است شما تشنگی را با گشنگی اشتباه بگیرید، در اینصورت بیشتر غذا خواهید خورد. همچنین همانطور که در تحقیقی توسط ویرجینیا تک روشن شده است، آب، پر کننده است، پس هرگاه آنرا قبل از وعده‌های غذایی‌تان بنوشید، می‌تواند میزان کالری‌های مصرفی شما را کاهش دهد.

نکات احتیاطی مصرف آب لیمو

از یک متخصص تغذیه برای تعیین میزان آب لیموی مصرفی در جهت کاهش وزنتان کمک بگیرید. همچنین بهتر است که آبلیمو را بصورت رقیق شده در آب و از طریق نی بنوشید تا تماس کمتری با دندان‌هایتان داشته باشد. ممکن است بعضی‌ها با مصرف مرکبات ترش کنند. در آخر اگر در حال تلاش برای کاهش وزنید، به آبلیموتان شکر نیفزایید. می‌توانید کمی شیرین کننده‌ی طبیعی مانند استویا ، عسل یا دارچین به آن اضافه کنید.

 

با تشکر از مجله سلامت – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها