یک دانا

آموزش روش های درزگیری پنجره

آموزش روش های درزگیری پنجره

۹ آبان ۱۳۹۵

آموزش روش های درزگیری پنجره

نیاز به درزگیری پنجره‌ها زمانی خود را نشان می‌دهد که هزینه‌های قبوض و گرد و خاک در خانه زیاد می‌شود. پیدا کردن درز و راه‌های فرار هوا و ورود گرد و خاک به خانه، اولین گام در این راه است. با یک دانا همراه باشید.

 

چگونه درز های پنجره را پیدا کنیم؟

از راحت ترین راه ها برای پی بردن به محل درز استفاده از نورخورشید برای آزمایش هست. درصورتی که ورود اشعه های نور از پنجره مشاهده شود پس پنجره دارای درز است. روش دیگر استفاده از شمع هست. در این روش شمع در نزدیکی محل درز احتمالی گرفته می شود. درصورتی که شعله شروع به حرکت کرد، وجود درز در پنجره را می توان قطعی دانست. البته بایستی برای جلوگیری از رسیدن باد از داخل اتاق به شعله سیستم گرمایشی یا سرمایشی اتاق خاموش گردد.

 

آموزش درزگیری پنجره

قبل از انجام درزگیری، درزهای قدیمی را پاک کرده و سطح پنجره را با پارچه مرطوب تمیز کنید. دقت داشته باشید که سطح مورد نظر کاملا تمیز و خشک شده باشد.

  • از درزگیر منعطف استفاده کنید که کمتر احتمال منقبض شدن داشته باشد.
  • با استفاده از ابزار درزگیری، لوله چسب درزگیر را در داخل درز قرار دهید تا از چسب بتوانید استفاده کنید.
  • با دقت و به آرامی چسب درزگیر را بر روی محل درز بمالید. آرامش در زمان انجام کار باعث خواهد شد که با چسب خط صاف مورد نظر را ایجاد کنید.
  • اگر برایتان شکل خط درز نیز مهم است، پس از ریختن چسب درز روی شکاف، آن را صاف کنید. می‌توانید از پشت قاشق و یا با انگشتی که به آب آغشته شده باشد، آن را صاف کنید. قبل از خشک شدن درزگیر این کار را انجام دهید.

 

با تشکر از پرشین وی – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها