یک دانا

اشتباهات و باورهای غلط در مورد ورزش

اشتباهات و باورهای غلط در مورد ورزش

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

اشتباهات و باورهای غلط در مورد ورزش

برخی اشتباهات و باورهای غلط در مورد ورزش، باعث تاثیر کمتر ورزش شما می شود. در این مقاله به این اشتباهات ورزشی میپردازیم. با یک دانا همراه باشید.

 

عرق کردن زیاد در ورزش یعنی عدم تناسب اندام و اضافه وزن

عرق کردن زیاد ارتباطی به تناسب اندام ندارد. تعریق در حین ورزش نشانه‌ای از خنک شدن موثر بدن می‌باشد. ورزشکاری که در حین ورزش بدن خود را خنک نگه می‌دارد یعنی خون را سریع تر و طور موثر به سطح پوست رسانده و گرمای بیشتری از بدن آزاد می‌کند. در همین حین غدد تعریق خروجی خود را زیاد کرده و این فرآیند بدن را در طول ورزش با تعریق زیاد خنک نگه می‌دارد.

درد نداشتن بعد از ورزش نشانه بی فایده بودن

ورزش نیازی نیست به شما آسیب بزند تا مفید واقع شود. در حقیقت اگر آسیبی دیده‌اید جایی اشتباه کرده‌اید. برخی دردها برای کسی که دفعه‌ی اول ورزش می‌کند ممکن است کمی ایجاد شوند اما اگر زیاد دردها ادامه داشتند یعنی زیاده‌روی کرده‌اید. برای زمان دادن به ماهیچه‌ها جهت تطابق با ورزش نباید خیلی زود ورزش‌های زیاد و سنگین انجام دهید.

با ورزش طولانی تر و شدت کمتر، چربی سوزی افزایش می یابد

واقعاً مهم نیست در ورزش چند درصد انرژی از چربی یا کربوهیدرات‌های بدن می‌آید. مهم این است که در پایان روز جمعاً چقدر کالری سوزانده شود. مسلما هرچه ورزش با شدت بیشتری انجام گیرد کالری بیشتری در دقیقه سوزانده خواهد شد.

ورزش نکردن باعث تبدیل ماهیچه به چربی می‌شود

ماهیچه و چربی دو بافت جداگانه هستند و هیچ‌کدام نمی‌توانند به دیگری تبدیل شوند. در واقع ماهیچه‌ها اگر استفاده نشوند لاغر و ضعیف خواهند شد. از این رو اگر مانند همیشه به خوردنتان ادامه دهید اما ورزش نکنید به نظر می‌رسد حجم چربی بدن زیاد شده و حجم توده‌ی ماهیچه‌ای کاهش یافته می‌باشد.

نامنظم ورزش کردن هیچ فایده ای ندارد

حتی ورزش نه چندان شدید، مانند پیاده‌روی و حتی کار در باغچه برای چند ساعت در هفته، می‌تواند فواید بسیاری برای سلامت شما داشته باشد. تحقیقی صورت گرفته نشان داده است حتی کمی کار باغبانی در هفته می‌تواند تا حد زیادی خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

ورزش برای سلامت بدن کافی است

با وجودی که ورزش منظم می‌تواند تفاوت زیادی در کیفیت زندگی شما ایجاد کند اما نمی‌توان همه‌ی مشکلات را با آن حل کرد. و برای حفظ سلامت بدن باید موارد دیگر مثل رژیم غذایی و سبک زندگی سالم را رعایت کرد. افرادی که بیماری و مشکلات خاص در سلامت خود دارند باید همیشه برای کنترل بیماری خود به پزشک متخصص مراجعه کنند.

چون ورزش میکنیم میتوانیم هرچیزی بخوریم

درست است که رژیم غذایی نامناسب و ورزش نکردن بدترین چیز برای سلامت شماست اما خوردن غذاهای نامناسب در کنار ورزش نیز چیز خوبی برای شما نخواهد بود. اگر در کنار ورزش درست به بدن سوخت‌رسانی کرده و غذاهای مناسب و با کیفیت بخورید می‌توانید بیش‌ترین بازده را از ورزش خود داشته باشید.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها