یک دانا

نحوه آماده کردن و چیدمان اتاق نشیمن برای کودکان

نحوه آماده کردن و چیدمان اتاق نشیمن برای کودکان

۳ آبان ۱۳۹۵

نحوه آماده کردن و چیدمان اتاق نشیمن برای کودکان

کودکان به عنوان عضوی از خانواده اند که به دلیل حس کنجکاویشان مداما در تمام فضای خانه در حال رفت و آمد هستند. شما بایستی این توانایی و خلاقیت را داشته باشید که محیطی بی خطر را برای آن ها مهیا نمایید.

 

نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق نشیمن برای کودکان

میز و مبل های کشو دار

با وجود بچه ها فضای کمی در اختیار دارید. پس بهتر است که مقداری فضا در اتاق نشیمن خود در نظر بگیرید. میزهایی را تهیه کنید که دارای کشو هستند و یا مبل هایی که می توان بازشان کرد و در داخل ان ها وسایل را گذاشت. این فضا نه تنها برای وسایل شما که برای گذاشتن وسایل کودک هم مناسب هست.

 

استفاده از میزهای گرد

حذف کردن لبه‌های تیز راهی عالی برای امنیت کودکان در اتاق نشیمن است. در زمان خرید به دنبال میزهایی باشید که گرد بوده و لبه ندارند.

 

قالیچه های کوچک

زمین‌های بدون فرش در بعضی اتاق‌ها شاید زیبا دیده شوند اما در اتاق‌هایی که کودکان بازی می‌کنند داشتن قالیچه‌های کوچک برای نشستن و بازی کردن آن‌ها ایده‌ی خوبی است. این قالیچه‌ها به فرش‌های بزرگ قابل ترجیح‌اند زیاد جمع کردن و شستن آن‌ها ساده‌تر است.

 

تامین امنیت با محکم کردن قفسه های روی دیوار

امنیت در مورد اتاق هایی که کودک در آن حضور دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از مهم‌ترین کارها این است که مطمئن باشید قفسه‌های کتاب و دیگر وسایل روی دیوار کاملاً در جای خود محکم‌اند. کودکان زمانی که می‌خواهند به چیزی دست یابند علاقه‌ی زیادی به بالا رفتن از وسایل پیدا می‌کنند . افتادن یکی از این قفسه‌ها می‌تواند باعث آسیب جدی شود.

 

استفاده از مبلمان راحت

این امری طبیعی است که کسی مبل ناراحت را دوست نداشته باشد حتی کودکان. مبلمان با لبه های تیز را نخرید و به دنبال وسایل راحت باشید. برای کودکان مبل ها و صندلی هایی که به زمین نزدیک تر باشند مناسب تر هستند.

 

استفاده از پارچه های بادوام

لکه و آلودگی و گرد و خاک همواره وجود خواهد داشت. مهم نیست چقدر بخواهید از این کار جلوگیری کنید در هر حال امکان بوجود آمدن این مشکلات وجود دارد. بنابراین برای وسایل خود از پارچه‌های بادوام استفاده کنید. پارچه‌ی خاصی وجود ندارد اما برای این کار پارچه‌های مصنوعی بهتر از پارچه‌های طبیعی هستند.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها