یک دانا

راهنمای خرید گوشت گوسفندی ارزان ،سالم و مناسب

راهنمای خرید گوشت گوسفندی ارزان ،سالم و مناسب

۳۰ تیر ۱۳۹۶

راهنمای خرید گوشت گوسفندی ارزان ،سالم و مناسب

گوسفند دارای یکی از بهترین گوشت ها است که در همه غذاها از این گوشت استفاده می شود. در این مطلب قسمت های مختلف گوشت گوسفند مورد بررسی قرار گرفته تا به این وسیله بتوانید بهترین برش ها را از قصابی تهیه کنید.

 

نحوه خرید برش های ارزان قیمت گوشت گوسفند

هیچ کسی لذت خوردن گوشت گوسفندی که خوب پخته شده باشد را نمی تواند انکار کند. فیله یا دنده کباب نسبتاً گران است. می توانید گاهی با درست کردن آنها دلی از عزا در آورید. پیدا کردن برشهای ارزان قیمت بدان معناست که همیشه می توانید از گوشت گوسفند لذت ببرید. با قصاب خود آشنا شوید آنها خیلی بهتر از گوشتهای بسته بندی شده آماده در سوپر مارکتها به شما کمک خواهند کرد.

شانه گوسفند

شانه گوسفند در واقع نیمه پائینی تنه گوسفند است. این برش بزرگ می تواند به عنوان جایگزینی با قیمت پایین تر برای گوشت ران باشد. به همراه سبزیجات معطر و سیر می توان از این قسمت کباب درست کرد. می توانید گوشت را برای اینکه سیب زمینی ها به همراه عصاره گوشت پخته شوند روی برش های سیب زمینی قرار داد. همچنین شما می توانید برای مصرف از خرد کردن آن به تکه های کوچک و ریختن در داخل خورشت استفاده کنید.

گردن و سینه گوسفند

این قسمت از گردن گوسفند ارزان تر است و بیشتر به سمت میانه بدن گوسفند قرار دارد. این برشها برای خرد کردن داخل خورشتها بسیار مناسبند. قسمت میانی گردن به صورت فیله یا تکه ای وجود دارد. به دنبال گوشتی بگردید که همه قسمتهای آن یکرنگ است و لایه ای از چربی روی آن را پوشانده است.

دمبالچه گوسفند

در یک کلام برشی آبدار از پشت بدن گوسفند محسوب می شود که می توان بخش های استیکی را توام با استخوان یا بدون استخوان در فر یا در روی منقل کباب کرد یا در ماهیتابه آن را سرخ کرد.

سینه گوسفند

این برش از بخش زیرین شکم گوسفند تهیه می شود. برای اینکه چربی این قسمت جدا شود آن را به آرامی بپزید. اگر که دنده ها و استخوان ها به آن متصل هستند، می توان زمانیکه گوشت پخته شد آنها را جدا کرد یا می توان گوشت را بدون استخوان و رول شده خریداری کرد که و درون آن را با سبزیجات پر کرد. از قصاب خود بخواهید که پوست روی گوشت را جداکند تا لایه چربی روی پوست نیز برداشته شود.

نام قسمت های مختلف گوشت گوسفند

  • شقه: نصف بدن یک گوسفند
  • راسته: گوشت ۲ طرف ستون فقرات (گاو و گوسفند)
  • سردست: یک‌سوم گوشت قسمت‌های گردن، دست جلو و دنده‌ها
  • ماهیچه: گوشت لخت بدون چربی عضلات
  • فیله: گوشت پشت کمر و پشت جگر سفید
  • کف‌دست: گوشت یک تکه سینه و قلوه‌گاه
  • سیرابی: شکمبه گوسفند و گاو که سرشار از ویتامین B است .
  • پاچه: گوشت عضلات ساق پای حیوان است.

 

با تشکر از سیمرغ و همشهری

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها