یک دانا

آموزش از بین بردن خش روی شیشه

آموزش از بین بردن خش روی شیشه

۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

آموزش از بین بردن خش روی شیشه

در منزل احتمال دارد که شیشه پنجره، میز یا آینه خش بخورد. در حالت کلی در صورتی که خش عمق زیادی نداشته باشد می توان با تدابیری که روش های خانگی محسوب می شوند آن را کم رنگ تر کرد یا با کمی خوش شانسی آن را محو کنید. برای اینکه بتوانید به امکان ترمیم خراش با روش های خانگی پی ببرید می توانید از ناخن استفاده کنید که اگر ناخن وارد این خراش شود نمی توان از روش های خانگی برای حذف آن بهره برد. در این مطلب نحوه از بین بردن خراش آموزش داده می شود.

 

روش های از بین بردن خش روی شیشه

از بین بردن خش روی شیشه با سریم اکسید

مقداری سریم اکسید را روی کاغذ سمباده بریزید. کاغذ را به نرمی و با فشار یکسان بر روی شیشه بکشید چون ممکن است خراش شیشه را ضعیف کرده باشد. استفاده از کاغذ سمباده کمی زمان بر است و به صبر و حوصله نیاز دارد. شیشه را تمیز کنید. در یک بطری مقداری آمونیاک و دو فنجان آب گرم بریزید. در هنگام کار با آمونیاک حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید. حتی آمونیاک خانگی هم خطرناک است و هرگز نباید با دیگر شوینده ها و به خصوص سفیدکننده ها مخلوط شود. محلی را که سنباده زده اید با این محلول اسپری کنید و با پارچه ی بدون پرز پاک کنید. اگر خراش پاک نشد، مراحل را تکرار نکنید. اگر بعد از سه بار تکرار، خراش از بین نرفت احتمال دارد که خش به قدری عمیق باشد که بر طرف کردن آن از توان شما خارج است.

از بین بردن خش روی شیشه با خمیر دندان

استفاده از خمیر دندان راه دوم برای از بین بردن خراش روی شیشه است. از یک پارچه تمیز برای مالیدن و کشیدن خمیردندان بر روی خراش استفاده کنید. این کار باید به قدری انجام شود که خراش عمق کمتی پیدا کرده و یا ناپدید شود.

از بین بردن خش روی شیشه با جوش شیرین

جوش شیرین نیز می تواند به عنوان یک از بین برنده خوب خش روی شیشه مود استفاده قرار گیرد. در ابتدا از مخلوط جوش شیرین و آب خمیر چسبناکی را درست کنید. شلی خمیر باید به اندازه خمیر کیک باشد. با استفاده از قاشق، برای اینکه جوش شیرین به صورت کامل مخلوط شود، به خوبی آن را به هم بزنید. اگر خمیر زیاد از حد خشک باشد یا خوب مخلوط نشود، ممکن است باعث ایجاد خراش های بیشتری بر روی شیشه شود. مخلوط را روی پارچه بریزید و با حرکات دورانی روی شیشه بمالید. در آخر محل را با پارچه ای تمیز کنید.

نکات مهم:

  • برای برطرف کردن خش ها فقط از خمیردندان سفیدکننده استفاده کنید. خمیردندان های ژلی تاثیر خاصی ندارند.
  • سریم اکسید را می توانید از اغلب کارگاه های طلاسازی و مغازه های فروش آن بیابید.
  • برای کاهش احتمال شکستن شیشه در حین سنباده کاری، شیشه یا آیینه را روی زمین قرار دهید.

 

با تشکر از instructables.com و phow – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها