یک دانا

علت درد عضلات بعد از ورزش و راه های کاهش درد

علت درد عضلات بعد از ورزش و راه های کاهش درد

۲۴ فروردین ۱۳۹۶

علت درد عضلات بعد از ورزش و راه های کاهش درد

شما برخی اوقات به انجام تمرینات دشوار مبادرت می کنید و با این هدف که ورزش کنید و تمرینات سخت مقاومتی یا متناسب به بدن و عضلات خود بدهید، به خودتان سختی می دهید اما آنچه که ناراحت کننده می شود دردهای طاقت فرسای بعد از آن است. اما علت بروز درد عضله بعد از ورزش چه چیزی می تواند باشد؟

 

چرا ورزش باعث درد در عضلات می شود؟

بر اساس گزارش موسسه ملی بهداشت ایالات متحده، ورزش سبب تغییرات اندازه عضلات در یک منطقه کوچک می شود و انقباظات عضله ای در یک بخش و یا کشش غیر قابل کنترل عضلات توسط یک فیبر عصبی تک تومور ایجاد می شود.

معمولا کشش عضلات به دلیل از دست دادن آب بدن، خستگی عضلات، کمبود الکترولیت و یا گرم کردن نامناسب پیش از شروع ورزش، پس از ورزش کردن یا فاسیکولاسیون خوش خیم اتفاق می افتد. از سایر علل کشش عضلات بعد از ورزش می توان استرس، افراط در مصرف کافئین، خستگی و عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها نام برد. همچنین یک عامل تشدید کننده این حالت می تواند کمبود منیزیم در بدن باشد.

 

راه های کاهش درد عضلات بعد از ورزش

اگر می خواهید درد عضله ای بعد از ورزش برای تان اتفاق نیفتد باید قبل از ورزش بدن تان را به خوبی گرم کرده و به آرامی حجم کار خود را افزایش دهید. همچنین نوشیدن مقدار زیادی مایعات و کشش عضلات می تواند کمک کند. به علاوه بعد از ورزش هر چه لباس های تنگ تر بپوشید و ماهیچه های تان را بیشتر گرم نگه دارید می توانید این کشش را کمتر احساس کنید.

درصورتی که می خواهید روی عضلاتتان کار کنید پیشنهاد ما دو یا سه روز ورزش در هر هفته هست که بایستی در بین هر جلسه تمرین حداقل ۲ روز به خودتان استراحت بدهید. اگر درد عضلات شما را بی خواب کرده یا ناراحتتان می کند بهتر است از دوش آب گرفته استفاده کرده و ماساژ منطقه ای انجام دهید. حتی استفاده از چنگک های غلطکی نیز موثر است.

در صورتی که درد عضلات تان طولانی شد باید به پزشک مراجعه کنید چرا که می تواند ناشی از اختلال عصبی یا عضلانی مانند دیستروفی عضلانی یا ALS (بیماری لو گرینگ) باشد.

 

با تشکر از ۷گنج – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها