یک دانا

طرز تهیه یک نوشیدنی برای داشتن پوستی خوش رنگ و جذاب

طرز تهیه یک نوشیدنی برای داشتن پوستی خوش رنگ و جذاب

۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

طرز تهیه یک نوشیدنی برای داشتن پوستی خوش رنگ و جذاب

هر فردی و بخصوص خانم ها یکی از آرزوهایشان داشتن پوستی زیبا و خوش رنگ است. می توانید به سهولت با استفاده از یک دستور العمل در طب سنتی نوشیدنی ای درست کرده و بخورید که شما را به این هدف برساند.

مهراد کریمی متخصص طب سنتی درباره نوشیدنی برای خوشرنگ شدن پوست اظهار داشت: یک دستور ساده و خوشمزه برای خوش رنگ شدن پوست در مخزن الادویه عقیلی خراسانی آمده است.

 

طرز تهیه نوشیدنی برای خوش رنگ شدن پوست

یک خیار بزرگ بوته ای ارا نتخاب کرده و آبش گرفته شود، بعد ۶ عدد میخک را به صورت پودر درآورده و در داخل آب خیار ریخته شود. اجازه داده شود که ۲۴ ساعت خیس بخورد. بعد از ۲۴ ساعت می توان داخل لیوان ماءالعسل (یک استکان عسل با دو استکان آب در روی حرارت گذاشته شده تا به آرامی بجوشد و در حین اینکه می جوشد کف آن را جدا کنید. با رسیدن به میزان یک سوم از روی حرارت آن را بردارید) ریخته شده و مصرف شود. توجه شود این دستور برای حداکثر ۵ روز هست و نباید بیش از این ادامه پیدا کند.

روش بهتر این است که ۶ شیار کوچک داخل خیار بوته‌ای بزرگ ایجاد کنید و بعد داخل هر شیار یک عدد میخک بگذارید و بعد از ۲۴ ساعت میخک‌ها را خارج کنید و آب خیار را بگیرید و با ماءالعسل مصرف کنید.

 

خاصیت های این نوشیدنی

این نوشیدنی موجب خوش رنگ شدن پوست, باز شدن انسدادهای کبدی,کاهش نفخ,کاهش گرگرفتگی و بهبود بعضی از انواع از تپش قلب می‌شود.

 

با تشکر از تسنیم نیوز

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها