یک دانا

آیا حذف گوشت قرمز در کاهش وزن تاثیر زیادی دارد؟

آیا حذف گوشت قرمز در کاهش وزن تاثیر زیادی دارد؟

۲۸ بهمن ۱۳۹۵

آیا حذف گوشت قرمز باعث کاهش وزن میشود؟

بر اساس آخرین مطالعات توسط محققان سرعت کاهش وزن در گیاه خوران دو برابر افراد گوشت خوار هست. در واقع، مصرف نکردن گوشت قرمز به صورت دائمی در جهت کاهش چربی های بدن بسیار موثر است. با یک دانا همراه باشید.

 

طبیعی است که افراد چاق و دارای اضافه وزن به دنبال راهی برای کاهش سریع وزن خود هستند؛ راهی کم دردسر و نتیجه بخش که در مدت زمان کمی نتیجه مطلوب را برای آنها به دنبال داشته باشد. شما فکر می کنید چه گروهی در رسیدن به این هدف موفق تر هستند؛ آنهایی که گیاه خوارند یا گوشت خواران؟

 

وزن گیاه خواران زودتر کاهش پیدا می کند یا گوشت خواران؟

احتمالا برای کسانی که عاشق خوردن گوشت قرمزند این موضوع چندان جالب نباشد اما افرادی که می خواهند وزنشان را کاهش دهند حذف گوشت قرمز از رژیم غذایی تنها راه حل است. براساس آخرین یافته ها از مطالعات دانشمندان سرعت کاهش وزن در گیاه خواران دو برابر بیشتر از گوشت خواران است. در حقیقت، برای رسیدن به به وزن مورد نظر در مورد افرادی که چربی بدن بالایی دارند این هست که مصرف گوشت قرز را برای همیشه کنار بگذارند.

بر اساس همین مطالعات، گیاه خوارانی که از چاقی رنج می برند در یک ماه ابتدایی که تصمیم به کاهش وزن می گیرند نزدیک به دو کیلو از وزنشان کم می شود. این در حالی است که برای گوشت خواران این عدد تنها ۸۰۰ گرم است؛ البته کاهش وزن تنها مزیت رژیم گیاه خواری نیست و حذف گوشت از سبد غذایی نقش مهمی در سلامت کلی جسمی و روحی انسان ایفا می کند.

در مورد افراد گیاه خواری که ورزش را به صورت دائم ادامه می دهند و سه روز هفته را در باشگاه هستند کاهش وزن محسوس تر است. بدن این افراد نسبت به گوشت خواران به ورزش بهتر و سریع تر پاسخ می دهد و تلاش آن ها برای کاهش وزن در مدتی کمتر از یک ماه به ثمر می نشیند.

بنابراین، اگر می خواهید سریع تر از آنچه فکر می کنید وزنتان کم شود اولین و مؤثرترین قدم حذف گوشت قرمز از رژیم غذایی است؛ خوراکی که علی رغم لذیذ بودن مانعی است بر سر راه کاهش وزن و تناسب اندام. البته راه هایی برای عدم حذف کامل گوشت قرمز نیز وجود دارد که بهتر است با یک دکتر تغذیه مشورت کنید.

 

با تشکر از سایت شفقنا – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها