یک دانا

آیا بعد از تمرین ورزشی نیاز هست بدن خود را سرد کنیم؟

آیا بعد از تمرین ورزشی نیاز هست بدن خود را سرد کنیم؟

۱۳ بهمن ۱۳۹۵

آیا بعد از تمرین ورزشی نیاز هست بدن خود را سرد کنیم؟

هرگز از گرم کردن صرف نظر نکنید. این امر وسیله ای برای مقابله با آسیب دیدگی و آماده کردن قلب، ریه ها و عضلات شما برای فعالیت می باشد. اما سرد کردن تنها زمانی نیاز هست که ورزش های شدید و خارج از روال طبیعی خود انجام می دهید.

بعنوان مثال، مسابقه‌ی دوچرخه سواری چند کیلومتری، یا مسابقه‌ی سرعت، یا مسابقات جدی محله‌ای را در نظر بگیرید. اینها بدن را از راه‌های جدیدی تحت فشار قرار می‌دهند و به چند دقیقه حرکات کششی خاص برای کمک به کاهش التهاب و جلوگیری از درد نیاز دارند. در اینجا چند حرکت بیان می‌کنیم که هر کدام، متناسب با یک فعالیت مختلف طراحی شده اند.

 

بعد از ورزش دوچرخه سواری

یک دوچرخه سوار ساعت ها ستون فقرات خود را به صورت گرد نگه می دارد پس حتما بایستی بعد از این ورزش قسمت جلوی بدن را به حالت اول و باز شده برگردانید. در وسط در به وضعیت لانژ قرار بگیرید، در حالیکه بازوها را بالا برده و در چهارچوب در با زاویه قائمه گذاشته اید، وزنتان را به سمت چهارچوب در فشار دهید تا موقعیکه در قسمت قفسه سینه فشار احساس کنید.

 

بعد از دویدن

دوندگان، معمولا همسترینگ و عضلات چهار سر را می‌کشند، اما از عضلات پشت ساق پا غفلت می‌کنند، این امر منجر به درد و آسیب دیدگی می‌شود. راه حل از این قرار است: یک توپ ماساژ کوچک را از مچ پا به پشت زانویتان غلت دهید. برای آنکه بتوانید تمام نقاط دردناک را ماساژ دهید، نوک پاهایتان را به سمت جلو ببرید و پاهایتان را خم کنید.

 

بعد از انجام یک بازی ورزشی

در برخی ورزش ها نظیر تنیس و بسکتبال که نیاز به حرکات جانبی سریع دارند فلکسورهای ران خیلی سفت می شوند. برای خارج شدن از این حالت از این کشش کبرا استفاده کنید:

روی شکم دراز کشیده و کف دست ها را در دو سمت بدنتان بر روی زمین بگذارید. یکی از زانوها را به طرف بیرون خم کنید. به کمک فشاری که به زمین وارد می کنید بازوها را صاف کنید، تیغه های شانه بایستی پایین و عقب نگه داشته شود. مفصل ران باید روی زمین بوده و پشتتان قوس داشته باشد. عضلات سرین را منقبض کنید و بالاتنه تان را به سمت ساق خم شده بچرخانید. ۳۰ ثانیه در این وضعیت بمانید، و سپس برای سمت دیگر تکرار کنید.

آیا بعد از تمرین ورزشی نیاز هست بدن خود را سرد کنیم؟

 

با تشکر از مجله تناسب اندام – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها