یک دانا

علایم و نشانه های عجیب بارداری

علایم و نشانه های عجیب بارداری

۲۶ خرداد ۱۳۹۶

علایم و نشانه های عجیب بارداری

علامت بارداری را بیشتر مردم با عقب افتادن عادت ماهانه می دانند. در این میان برخی علائم و نشانه های دیگر که تعجب آور هستند نیز وجود دارد. با یک دانا همراه باشید.

 

حس سردی دائمی

بارداری باعث زیاد شدن هورمون‌ها و حجم خون می‌شود. یکی از عوارض آن التهاب خشکی غشاهای مخاطی است. زمانی که مسیر تنفسی شما خشک می‌شود به بدن پیام می‌دهد که نیاز به رطوبت بیشتری دارد و این باعث تولید مخاط بیشتر خواهد شد. قبل از آنکه بدانید باردارید ممکن است همه‌ی دستمال کاغذی‌های داخل خانه‌تان را استفاده کرده باشید.

زیاد رفتن به دستشویی

اغلب فکر می‌کنیم زنان در ماه نه بارداری زیاد به دست‌شویی نیاز دارند اما این نیاز از خیلی زودتر شروع می‌شود. به علت هورمون‌های جدید و افزایش حجم خون شما در سه ماهه‌ی اول بیشتر به دست‌شویی می‌روید. شاید کمی سخت باشد اما باید حتماً زیاد آب بنوشید.

عرق کردن زیاد

در زمان بارداری بدن زن باردار به شدت در حال فعالیت هست. برای اینکه نیاز کودک در حال رشد تامین شود بدن بایستی خون بیشتری را بتواند پمپاژ کند و همین علتی بر بالا رفتن سوخت و ساز بدن می شود. بدین ترتیب فرد به میان وعده بیشتری نیاز پیدا کرده و توام با ان نیز تعریق شدت پیدا می کند.

احساس سوزش در معده

بر اثر گوارش کند مواد غذایی در معده و متعاقبا توقف زیاد آن، سوزش معده احساس می شود. چکه کردن اسید معده در داخل مری باعث سوزش معده بعد از خوردن غذا می شود. برای اینکه معده پر نشود از وعده های غذایی زیاد با حجم کمتر استفاده کنید. بعلاوه در حین خوردن غذا از نوشیدن آب پرهیز کنید.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها