یک دانا

دلایلی که نشان میدهد رابطه شما سرانجام خوبی ندارد

دلایلی که نشان میدهد رابطه شما سرانجام خوبی ندارد

۱ آبان ۱۳۹۵

دلایلی که نشان میدهد رابطه شما سرانجام خوبی ندارد

برای داشتن رابطه ای شاد و پایدار در همه زمینه ها نیاز هست که تلاش بسیاری انجام گیرد. در این میان برخی دلایل و نشانه ها سرانجام رابطه را خوب نشان نمی دهند. با یک دانا همراه باشید.

 

فرد مقابل با پذیرش شخصیت اصلی شما مشکل دارد

همه‌ی افراد دارای عادات مثبت و منفی زیادی هستند و یک شریک خوب تمام جنبه‌های شخصیتی شما را می‌پذیرد. اگر نامزد شما چیزهایی مانند طرز لباس پوشیدن یا شغلتان را دوست ندارد وقت آن رسیده که این رابطه را تمام کنید. ناتوانی در پذیرفتن شخصیت فرد مقابل از بزرگ‌ترین مشخصه‌هایی است که باید این رابطه را به پایان برسانید.

 

شما نمی توانید شخصیت طرف مقابل را بپذیرید

پذیرش طرفین از هر دو سمت بایستی مدنظر قرار گیرد. در صورتی که شخصیت شما مورد پسند نامزد شما است شما هم بایستی با او همان طور باشید. به این فکر کنید که آیا اعمال و رفتارهایی در او هست که قابل تحمل برای شما نیست و از آن تنفردارید؟

 

همراه هم در زمان های دشوار زندگی نیستند

روابط با صمیمیت، شادی و خنده همراه‌اند اما گاه در آن استرس، روزهای بد و سخت نیز وجود دارد. در روزهای شادی و راحتی مسلماً او را دوست دارید، اما در زمان سختی چطور؟ در یک رابطه‌ی موفق شما باید از یکدیگر در روزهای سخت پشتیبانی کنید نه اینکه از هم دور بمانید.

 

نمی تواند نیازهای شما را تامین کند

فرد مقابل قادر نیست هر نوع کاری برای شما انجام دهد، مثلا امکان اینکه هم صحبت شما در تمام طول روز باشد برای وی وجود ندارد. با این حال او موظف است که نیازهای شما را در نظر گرفته و برآورده سازد. شریک خوب بایستی توانایی این را داشته باشد که بعد از یک روز سخت خنده بر لب های شما بنشاند و تامین کننده شما از نظر عشق و حمایت باشد. درصورتی که قادرنباشید نیازهایتان را از او تامین کنید رابطه شما دوام چندانی نخواهد داشت.

 

از نظر فکری تفاوت زمانی دارید

شما فکر می‌کنید برای ازدواج با نامزدتان آماده‌اید اما او هنوز دوست دارد کمی بیشتر مجرد بوده و سفرهای بیشتری را تنها برود. در اینجا با هم به مشکل خواهید خورد. اگر فکر می‌کنید رابطه‌تان جدی شده است بهتر است بنشینید و با او درباره‌ی برنامه‌ی آینده‌ی خود صحبت کنید. داشتن علایق متفاوت تقصیر هیچ‌یک از شما نیست اما حق هردو شماست بدانید که مسیری مشترک برای آینده‌ی خود ندارید.

 

تلاش برای ایجاد رابطه یک طرفه است

شما ایجاد کننده روابط هستید. برای رسیدن به این روابط نیاز هست که اقداماتی انجام شود ولی گاهی این اقدامات در یک طرف پررنگ تر از طرف دیگر است. این نوع عدم تعادل می تواند باعث بروز مشکل شود. تلاش برای حفط رابطه بایستی از هر دو فرد به یک میزان صورت گیرد. عدم داشتن توجه کافی از یک طرف در نهایت رابطه ای منفی و ناسالم را رقم می زند.

 

اعتماد لازم را نمی توانید نسبت به یکدیگر بدست آورید

هردو شما باید اعتماد کامل به یکدیگر داشته باشید. اگر به هر دلیلی او کاری کرده است که اعتماد شما را از بین برده می‌باشد باید سعی کنید او را ببخشید و همه‌چیز را فراموش کنید. بدترین تصمیمی که می‌توانید بگیرید این است که بدون داشتن اعتماد به این رابطه ادامه دهید. اگر می‌بینید در نبودن نامزد خود حس می‌کنید دوست دارید گوشی او را بگردید بهتر است این رابطه را به آخر برسانید، این بهترین گزینه برای شماست.

 

قابلیت و ویژگی های لازم برای داشتن یک رابطه دائمی وجود ندارد

اگر هدف رسیدن به رابطه ای موفق هست بایستی زمان و تلاش زیادی برای این کار اختصاص داده شود بر همین اساس بایستی اطمینان حاصل کنید که در برای تداوم رابطه کم کاری نمی کنید. هدف تنها ازدواج نیست بلکه بایستی آینده ای خوب در کنار هم داشته باشید. اگر در رسیدن به این هدف طولانی مدت نقصی می بینید بهتر است که این رابطه را خیلی سریع قطع کنید.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها