یک دانا

راه هایی برای داشتن یک ازدواج محکم و بدور از طلاق

راه هایی برای داشتن یک ازدواج محکم و بدور از طلاق

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

راه هایی برای داشتن یک ازدواج محکم و بدور از طلاق

برای اینکه زندگی ای موفق را تجربه کنیم گاه لازم هست که در توقعات و رفتار خود تجدید نظر کنیم. همواره بیشترین تلاش را برای رسیدن به آرامش و حفظ آن در زندگی شخصی خود داشته باشید.

اصلا به طلاق فکر نکنید

اگر فکر می‌کنید خارج از این ازدواج زندگی بهتری خواهید داشت این طرز فکر می‌تواند باعث وقفه‌ای جدی در تلاش شما برای بهتر شدن اوضاع شود. به سادگی به این موضوع فکر کنید که طلاق گزینه‌ی مناسبی نیست.این کار کمک می‌کند روی کارهایی تمرکز کنید که می‌توانید انجام دهید نه کارهایی که نمی‌خواهید.

احترام به همسر را فراموش نکنید و به او افتخار کنید

همسر شما شاید به نظرتان دیگر همان کسی که در ابتدای زندگی بود نباشد. اما او هنوزهم بایستی مورد احترام و افتخار باشد. در هر حال او فردی ارزشمند برای زندگی شماست. فهرستی در مورد ویژگی های جذاب و دوست داشتنی همسرتان تهیه کنید این کار شما را به یاد روزهایی که عاشق وی شده بودید خواهید افتاد و اینکه چرا عاشق او شده بودید.

گفت و گو و صحبت را فراموش نکنید

هیچ جایگزینی برای صحبت کردن در مورد هر چیزی وجود ندارد. همسران ما دوست دارند همه چیز در مورد زندگی، علایق، رویاها و توقعات خود را آزادانه با آن‌ها در میان بگذاریم. مکالمات موثر راهی مهم برای تقویت روابط در ازدواج است.

تعادلی بین توقعات و بودجه مالی خود داشته باشید

بسیاری از خانواده ها مشکلات اصلیشان در ارتباط با مسائل مالی می باشد. افراد مختلف معمولا توقعات و خواسته های متفاوتی از نظر مالی دارند و رسیدن به توافق در مورد نحوه مدیریت مالی برای رسیدن به موفقیت در زندگی فاکتور مهمی است. توافق در مورد بودجه مالی و زندگی علارغم محدودیت های موجود و نیز اطلاع از تفاوت میان نیازها و خواسته ها از اهمیت به سزایی برخوردار است.

مدتی را به او فرصت دهید تا به خودش برسد

یکی از سخت‌ترین کارها یافتن تعادلی میان زمانی است که با هم می‌گذرانید. زمان زیاد به نوعی مشکل دارد و زمان کم به نوعی دیگر. بنابراین زمانی که همسر شما به کمی زمان برای تنها بودن یا رفتن کنار دوستان خود نیاز دارد به او این زمان را بدهید. اگر حس کردید این زمان بیش از حد دارد زیاد می‌شود با او صحبت کرده و از توقعات خود بگویید.

به خودتان برسید

اصلاح کردن بدن و دوش گرفتن را فراموش نکنید. برای ورزش زمانی را اختصاص داده و از افراط و تفریط در خوردن پرهیز کنید. وزن بالا و غیر متعادل و بی اعتنایی به سر و وضع خود ذهنیت منفی در همسرتان ایجاد می کند. هرچقدر به ظاهر خودتان بیشتر برسید همین حالت نیز در او القا می شود.

لجاجت ممنوع

اغلب جدایی در ازدواج با لجاجت یک یک فرد یا هردو نسبت به دیگری شروع می‌شود. بخشش هدیه‌ای است که بیشتر از همسرتان به خودتان می‌دهید. بنابراین لجباز نبوده و روحیه‌ی بخشنده داشته باشید.

مشورت با دیگران را نادیده نگیرید

در صورتی که مشکلتان هنوز حل نشده مشاوره بگیرید. در ابتدا می توانید به کسی که اعتماد دارید مراجعه کنید.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها