یک دانا

عوامل عجیبی که نمیدانید باعث چاقی میشوند

عوامل عجیبی که نمیدانید باعث چاقی میشوند

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

عوامل عجیبی که نمیدانید باعث چاقی میشوند

اینکه تصور کنید تمام عوامل ایجاد کننده چاقی انسان را می دانید در اشتباهید. در این مطلب از یک دانا قصد داریم این ادعا را ثابت کنیم. مطمئنا شگفت زده می شوید.

دریافت نکردن نور آفتاب

نور خورشید قادر است به شما در کاهش وزن و پیشگیری از چاقی کمک کند.سعی کنید روزانه حداقل ۲۰ دقیقه مقابل نور خورشید باشید تا این اشعه به شما در کاهش وزن و سوزاندن چربی‌ها کمک کند. در کنار آن به ورزش نیز نیاز دارید.

باکتری های ساکن در روده انسان

باکتری های ساکن در معده و نیز روده انسان نقش همی در سلامتی آن دارند. اما با این وجود نباید تعداد این باکتری ها از حدی عبور کند. افزایش تعداد این باکتری ها باعث اتلاف بیشتر مواد مغذی از رژیم غذایی فرد شده و چاقی فرد را به دنبال دارد. غذاهای سالم و آب فراوان را برای داشتن تغذیه سالم فراموش نکنید.

فعالیت بالای شبانه

برهم زدن تعادل زندگی روزمره و فعالیت های شبانه تا دیرهنگام باعث کاهش مصرف کالری کمتر توسط بدن فرد می شود. کار در شب زمان لازم برای شما در صبح در جهت ورزش کردن و سوزاندن کالری نخواهد گذاشت.

نخوردن غذا در یک وعده

در صورتی که فرد از خوردن یک وعده از سه وعده غذایی خودداری کند بدن ذخیره چربی خودش را به گلوکز تبدیل کرده و استفاده می کند. در صورتی که این وضعیت ادامه دار باشد تمامی قندها به عنوان چربی در بدن انباشته و ذخیره می شوند. از حذف وعده ها غذایی خودداری کرده و برای اینکه حجم غذای کمتری در هر وعده مصرف کنید از میوه ها استفاده کنید.

کیسه یا بطری‌های پلاستیکی

خوراکی‌هایی که در پوشش پلاستیکی قرار دارند از عوامل چاقی هستند. ماده‌ای که در اغلب این پلاستیک‌ها وجود دارد مانند هورمون استروژن عمل می‌کند با اختلال در کارکرد بدن باعث چاقی شما خواهد شد.

وجود عفونت در گوش

عفونت گوش میانی باعث آسیب به اعصاب مغز خواهد شد. این اعصاب مسئول سیری و چشایی شما هستند. در نتیجه شما پرخوری کرده و چاق خواهید شد.

استفاده از هوای مناسب

ساعات زیادی را در یک اتاق با تهویه و دمای مناسب می‌گذرانید و در نتیجه بدن برای حفظ دمای خود تلاش کمی کرده و کالری کمتری می‌سوزاند. سعی کنید کمی بیشتر حرکت کرده و تحرک داشته باشید.

استفاده زیاد از گوشی موبایل

استفاده‌ی زیاد از موبایل شما را چاق و افسرده می‌کند. زیرا در زمان کار با موبایل وقت کمی برای تحرک دارید و یکجا ساکن نشسته‌اید.

ازدواج

بعد از ازدواج بیشتر مردها و زن ها ۲ کیلو وزنشان بالاتر می رود. پس بعد از ازدواج شرکت در کلاس های ورزشی را می توانید به عنوان یک برنامه جدید روزانه در نظر بگیرید.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها