یک دانا

عواملی که باعث خراب شدن ناخن ها می شود

عواملی که باعث خراب شدن ناخن ها می شود

۳۰ مهر ۱۳۹۵

عواملی که باعث خراب شدن ناخن ها می شود

در این مطلب مواردی ذکر شده که شما می توانید با استفاده از آن ها ناخن های خود را سالم نگه دارید و از این طریق قدرت ناخن هایتان را از دست ندهید. با یک دانا همراه باشید.

 

عادت بد جویدن ناخن

اگر فکر می‌کنید بدترین نتیجه‌ی این کار باقی ماندن تکه‌های ریز روی ناخن‌هاست اشتباه می‌کنید. این عادت باعث می‌شود باکتری‌ها از ناخن به دهان شما منتقل شوند و این عامل بسیاری از بیماری‌هاست. همچنین آن برآمدگی‌های کوچک مستعد باز شدن منافذی کوچک هستند که می‌توانند منجر به عفونت‌های شدیدی شوند.

 

تمیز کردن لاک با انگشتان

در طی پاک کردن لاک با استفاده از ناخن ها فشار بالایی که وارد می شود می تواند به ان ها آسیب وارد کند. با این کار نه تنها لاک بلکه لایه رویی ناخن نیز از بین می رود درست مثل اینکه پوست صورت را از بین ببرید. ناخن های ضعیف و شکننده جذابیت چندانی ندارند. می توانید از لاک پاک کن به جای ناخن برای این کار استفاده کنید.

 

کوتاه کردن لایه های شاخی ناخن

بجای کوتاه کردن پوسته‌های شاخی ناخن می‌توانید از روغن‌های مخصوص استفاده کنید. این روغن پوسته‌های اطراف ناخن را صاف‌کرده و باعث می‌شود ناخن‌های شما زیبا و قابل‌انعطاف شوند و به شما اجازه می‌دهد بتوانید دوباره روی آن‌ها لاک بزنید.

 

نداشتن تغذیه سالم

ناخن ها همانند بخش عمده بدن جریان خون دارند بنابراین می توانند اطلاعاتی از بدن شما را ارائه نمایند. هر آنچه که یک فرد مصرف می کند روی ظاهر ناخن، پوست و موی وی تاثیر دارد. به عنوان مثال مصرف بالای نوشابه باعث از بین رفتن زیبایی ناخن ها می شود. سبزیجات در این میان مواد تغذیه ای خوبی هستند، بخصوص سبزیجات تیره تر.

 

جلوگیری از پوشش پایه روی ناخن

از اینکه ناخن‌های شما هم‌رنگ با آخرین لاکی که زده‌اید است تعجب می‌کنید؟ شاید علت این است که از لایه‌ی محافظ زیرین استفاده نمی‌کنید. انواع مختلفی از پایه لاک ناخن وجود دارد که ناخن‌های شما را قوی تر کرده و اجازه می‌دهد لاک خود را پاک‌کنید. اگر ناخن‌های شما زرد هستند شاید سیگار می‌کشید. اگر سیاه‌اند باید برای بررسی ملانوما نزد پزشک بروید.

 

بکار بردن ناخن ها در فعالیت های سخت

فعالیت هایی همچون باز کردن درب نوشابه و یا بستن زیپ شلوار در صورتی که برای انجام این کارها از ناخن اسفاده شود می تواند ناخن های شما را خراب کند پس از انگشتانتان برای این کار کمک بگیرید. خم شدن و شکستن ناخن ها با یک فشار به راحتی صورت می گیرد پس تحمل فشار وارد شده در حین برداشتن یا جدا کردن وسایل دیگر را ندارند.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها