یک دانا

نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل برای افزایش روحیه مثبت

نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل برای افزایش روحیه مثبت

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

نحوه چیدمان و دکوراسیون منزل برای افزایش روحیه مثبت

یکی از فاکتورهای تعیین کننده در وضعیت روحی هر فردی محیط اطراف آن فرد است. محیطی که از نظم و نظام در آن خبری نیست آرامش نیز به همراه نخواهد آورد. رسیدن به آرامش زمان بر و هزینه بر نیست و می توان این محیط را ایجاد کرد. با یک دانا همراه باشید.

نور کافی را در محیط تامین کنید

هوای پاییزی یا ابری همواره می تواند روحیه نشاط را از یک فرد بگیرد. این وضعیت در مورد یک اتاق تاریک هم صدق می کند. نور طبیعی محیط بیرون منزل را از دست ندهید اما برای اتاق های کوچک بایستی دو منبع نوری دیگر نیز حداقل داشته باشید که در مورد اتاق های بزرگ این منابع نوری به تناسب می تواند به ۳ یا حتی بیشتر هم برسد.

 

تاثیر رنگ دکوراسیون بر احساسات

رنگ تأثیر زیادی روی احساسات شما خواهد داشت. اگر اتاق‌خوابتان با رنگ‌های دلخواه شما تزیین نشده است زمانی ایجاد تغییر رسیده، حداقل کمی از تن رنگ دلخواه خود در اتاق اضافه کنید. آبی، سبز و خاکستری رنگ‌های آرامش‌بخش‌اند و رنگ‌های روشنی مانند صورتی، نارنجی و زرد روحیه‌ی شما را تغییر داده و حالت روحی‌تان را بهبود می‌بخشند.

 

از وضعیت ریخت و پاش همواره فاصله بگیرید

یک اتاق به همریخته و بی نظم که در آن کمتر وسیله ای در جای اصلی خودش قرار دارد مطمئنا حس خوبی را در شما القا نمی کند. قرار دادن وسایل در جایی که برای ان تعبیه شده از جمله لباس ها می تواند شما را از این شلوغی و آشفتگی رها کند.استفاده از قفسه ها برای نگهداری وسایل می تواند بسیار کارساز باشد.

 

دکوراسیون را با وسایلی که موردعلاقه شما هست انجام دهید

هر اتاق نیازی به چند وسیله برای دکوراسیون آن دارد. اتاق شما هم همینطور است- اگر وسایلی دارید که دوستشان ندارید سعی کنید آن‌ها را کنار بگذارید. زمانی که با بیدار شدن چشمتان به منظره‌ای از وسایل مورد علایقتان بیفتد احساس بهتری خواهید داشت، مثلاً یک قاب عکس از یک خاطره‌ی خوب با خانواده.

 

از تزئینات طبیعی و طبیعت بیشتر بهره بگیرید

طبیعت را می توان یکی از قدرتمندترین و موثرترین عوامل ضدحساسیت در طبیعت برشمرد. در اتاق خود از طبیعت زنده استفاده کنید تا حس خوب طبیعت را با ایجاد یک ارتباط مثبت در داخل منزل در شما القا کند. وجود گیاه امری ضروری به نظر می رسد چراکه باعث تصفیه هوای داخل اتاق شده و وضعیت روحی بهتری نیز در شما ایجاد می کنند.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها