یک دانا

آموزش پنهان کردن جای زخم با استفاده از آرایش

آموزش پنهان کردن جای زخم با استفاده از آرایش

۱ آذر ۱۳۹۵

آموزش پنهان کردن جای زخم با استفاده از آرایش

گاهی برای افراد اتفاق افتاده که جای زخم بر روی صورت یا در نقطه ای از بدن باعث خجالتشان شده است. اما این بدین مفهوم نیست که افراد برای یک اتفاق خاص قادر نباشند که پوستشان را بدون عیب و نقص کنند. شما این توانایی را دارید که به راحتی بوسیله آرایش جای زخم را از روی پوستتان محو کنید. شما تنها به محصولات مفید و غیرتقلبی و نیز روش های مناسب نیاز دارید.

 

شروع کار با استفاده از پرایمر

زخم ها در هر نقطه از بدن در بیشتر موارد در مقایسه با سایر قسمت ها بافت متفاوتی دارند و همین امر باعث دیده شدن هرچه بیشتر آن ها می شود. قرمزی و تجمعات دیگر رنگدانه های مرتبط با زخم با استفاده از فونداسیون و کانسیلر می تواند پوشش داده شود اما بافت ناهموار را محو نمی کند. برای رسیدن به این هدف نیز می توان از پرایمر فونداسیون بهره برد. از فرمولی که مبتنی بر سیلیکون هست استفاده کنید تا بافت پوست را هموارتر نشان دهد. کاراترین روش مالیدن آرام مقداری کمی از پرایمر با نوک انگشتان روی جای زخم هست.

اصلاح رنگ

در آغاز پیش از آنکه از فونداسیون و کانسیلر استفاده نمایید، یک اصلاح کننده رنگ را بکار ببرید. این محصولات بافت و غلظت مشابه کانسیلرها دارند اما به رنگ های سبز، زرد و بنفش کمرنگ و مانند آن ها هستند. کاری که این رنگ ها انجام می دهند براساس چرخه رنگ در ممانعت از تغییر رنگ های پوست کمک می کنند. در صورت قرمز بودن جای زخم، اصلاح کننده سبز را بکار ببرید، زیرا در چرخه رنگ این دو رنگ در مقابل هم قرار گرفته اند. برای جای زخمی که ته رنگهای بنفش یا آبی دارد، از یک اصلاح کننده زرد استفاده کنید. اگر جای زخم شما یک کبودی زرد رنگ است، از یک اصلاح کننده بنفش استفاده کنید. فقط کافی است با انگشتتان، اصلاح کننده را روی جای زخم بزنید تا بخوبی در پوست نفوذ کند.

ترکیب اصلاح کننده رنگ با کانسیلر

اصلاح کننده رنگ را با کانسیلر مناسب بپوشانید. یک فرمول غلیظ و کرمی معمولا در پنهان کردن جای زخم و صاف کردن بافت، عالی عمل می کند. برای آنکه مطمئن شوید کانسیلر شما صرفنظر از اینکه هوا چقدر گرم و رطوبتی است، سرجایش می ماند، یک فرمول مقاوم در برابر آب را انتخاب کنید. با استفاده از انگشت، کانسیلر را با دقت در محل مورد نظر بزنید. اگر با یک جای زخم بسیار کوچک طرف هستید، برای دقت بیشتر از یک قلم مو استفاده کنید.

فیکس کردن کانسیلر

برای فیکس کردن کانسیلر در سر جایش، از یک پودر شفاف استفاده کنید. این پودر، سبک وزن است و هیچ رنگ اضافه ای به این محل اضافه نمی کند. یک پودر شل را انتخاب کنید یا برای پوشش بهتر، از پودر فشرده استفاده نمایید. از یک قلم موی نرم استفاده کنید و به آرامی پودر را روی جای زخم بزنید تا اصلاح کننده و کانسیلری که قبلا به پوستتان زده اید را خراب نکنید.

 

با تشکر از مجله تناسب اندام – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها