یک دانا

چند راه برای افزایش و داشتن انگیزه قوی

چند راه برای افزایش و داشتن انگیزه قوی

۵ آبان ۱۳۹۵

چند راه برای افزایش و داشتن انگیزه قوی

داشتن و حفظ انگیزه در رسیدن شما به هدفتان بسیار مهم و کمک کننده است. با راه ها و ترفندهایی که یک دانا به آن اشاره میکند، میتوانید در تمام راه انگیزه ی خود را حفظ کنید و آن را افزایش بدید.

 

هدفی واقع بینانه و درست انتخاب کنید

کدام عادات برای شما یک زندگی سالم می‌سازند؟ دقیقه ای روی یک هدف قابل دسترسی و واقع بینانه تمرکز کنید که با روال روزانه و ارزش‌های زندگی شما تطابق داشته باشد. این کار در رسیدن به هدف کمکتان خواهد کرد.

 

مثبت فکر کنید

فکر کردن مثبت و خوش‌بینی ارتباطی میان تلاش شما و یک نتیجه‌ی خوب برقرار می‌کنند. همچنین به شما کمک خواهند کرد در مقابل پیام‌های هشدار دهنده در مورد رفتار و زندگی خود مسئولیت پذیرتر باشید.

 

موفقیت ها و چالش های قبل را مرور کنید

نگاهی به موقعیت‌های دشوار زندگی در گذشته بیندازید ( زمانی که عادات بد یا ناسالمی را سعی کرده بودید کنار بگذارید و ببینید چگونه با موفقیت بر آن‌ها غلبه یافته‌اید ) این راهی عالی برای الهام گرفتن و کسب انرژی برای رفتن به جلوست. به خودتان یادآوری کنید شما مهارت‌های زیادی دارید که در رسیدن به هدف کمکتان خواهند کرد.

 

از کارهای کوچک شروع کنید

اغلب سخت ترین گام برای داشتن انگیزه برداشتن اولین گام در یک مسیر سالم است. به جای تمرکز روی یک کار به عنوان کاری ناگذرا، روی کوچک‌ترین تغییراتی که می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید.

 

نتیجه ی دلخواه را تصور کنید

هیپنوتیزم، تمرکز کردن و تصور نتیجه ی دلخواه، می‌تواند کمک کند شما این فرآیند را مانند چیزی تصور کنید که اتفاق افتاده است. سعی کنید در جایی ساکت برای چند دقیقه بنشینید، نفس عمیق بکشید و سپس از تصور خوردن یک غذای سالم یا پیاده روی آرام لذت ببرید.

 

در مورد هدفتان با بقیه مشورت کنید

اغلب ما در مورد مشکل بودن اهداف خود نگرانی داریم و به همین جهت آن را پیش خودمان نگه می‌داریم. هدفی که می‌خواهید به آن برسید را با دوستان خود در میان بگذارید و با آن ها مشورت کنید. شاید آن‌ها بتوانند راهنمایی‌های ارزشمندی را در این زمینه به شما بگویند و در طول مسیر کمکتان کنند.

 

برای خودتان جایزه تعیین کنید

دوندگان اغلب روی نقطه‌ی پایانی تمرکز می‌کنند تا بتوانند به موفقیت برسند. شما می‌توانید با برنامه‌ریزی و تعیین یک جایزه برای خود بر نحوه‌ی پیشرفتتان نظارت داشته باشید و به خود انگیزه دهید.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰  – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها