یک دانا

آموزش از بین بردن سیاهی دور چشم با آرایش

آموزش از بین بردن سیاهی دور چشم با آرایش

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

آموزش از بین بردن سیاهی دور چشم با آرایش

سیاهی دور چشم باعث می شود که شما خسته و بیمار به نظر برسید. در این بخش از مجله آموزشی یک دانا، به شما آموزش می دهیم که چگونه می توان سیاهی اطراف و زیر چشم را با آرایش بپوشانید.

 

آموزش رفع سیاهی دور چشم با آرایش

۱) استفاده از کرم پودر

اول از همه کرم پودر همیشگی خود را استفاده کنید و با استفاده از اسفنج و یا انگشتتان آن را دور چشمتان هم بزنید و با یک ماساژ ملایم آن را پخش کنید تا جذب شود  دقت کنید که حتما کرم پودر جذب پوستتان شده باشد.

۲) استفاده از کانسیلر

سپس از کانسیلر استفاده کنید. در بازار کانسیلرهای مختلفی برای پوشاندن انواع مختلف سیاهی های دور چشم وجود دارد. اگر رنگ سیاهی دور چشم شما به بنفش متمایل است از یک کانسیلر با تن زرد استفاده کنید اما اگر سیاهی دور چشمتان به رنگ آبی متمایل است از یک کانسیلر باتن نارنجی استفاده کنید.

وقتی کانسیلر مناسب را انتخاب کردید آن را به دور چشمتان بزنید و با ضربات نوک انگشت سعی کنید آن را محو و یکدست کنید.در ابتدا ممکن است حس کنید صورتتان کمی غیر طبیعی شده است اما با طی کردن مراحل بعدی، این حالت از بین می رود.

۳) استفاده از پنکک

بعد از اینکه کرم پودر و کانسیلر را استفاده کردید، نوبت به استفاده از پنکک یا پودر میرسد. پنکک را به همه جای صورت خود از جمله زیر چشمهایتان بزنید. فرچه و یا پد پنکک را خیلی آرام روی پوست زیر چشمتان بمالید تا کرم پودر و کانسیلر پاک نشود.

۴) استفاده مجدد از از کانسیلر

دوباره از کانسیلر استفاده کنید و مثل دفعه اول با با ضربه زدن توسط نوک انگشت، آن را محو کنید. اما دقت کنید که رنگ کانسیلری که بار دوم استفاده می کنید با کانسیلری که در ابتدا از آن استفاده کردید باید متفاوت باشد. کانسیلر اول باید روشن و اصلاح کننده باشد اما کانسیلر دوم باید شبیه رنگ پوستتان باشد.

 

روش استفاده درست از کانسیلر برای از بین بردن سیاهی دور چشم

در استفاده از کانسیلرها باید حرفه ای عمل کنید. ابتدا یک کانسیلر مناسب برای خود انتخاب کنید که ۲ – ۳ درجه از کرم پودری که برای کل صورت استفاده میکنید روشنتر باشد. سپس کانسیلر را به صورت مثلثی شکل (مانند تصویر) روی پوست خود اجرا کنید و برای پخش کردن و محو کردن مثلث ایجاد شده با انگشت اشاره به صورت ضربه ای و آرام اضلاع مثلث را به طرف داخل محو کنید و در نهایت مقدار کمی از اطراف مثلث را برای محو شدن نهایی به طرف بیرون پخش کنید.

روش استفاده درست از کانسیلر برای از بین بردن سیاهی دور چشم

 

با تشکر از سایت آرایشگاه

جمع آوری و ویرایش: یک دانا

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها