یک دانا

- تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی Xbox Live به ۶۴ میلیون نفر رسید

– تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی Xbox Live به ۶۴ میلیون نفر رسید

۱۲ بهمن ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی Xbox Live به ۶۴ میلیون نفر رسید

تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی Xbox Live به 64 میلیون نفر رسید

مایکروسافت روز چهارشنبه درآمدهای ربع دوم خود را اعلام کرد و سرویس Xbox Live با رسیدن به رقم ۶۴ میلیون کاربر فعال ماهیانه محبوبیت بسیاری کسب کرده. این اعداد افزایش ۸ درصدی نسبت به سال گذشته داشته‌اند.

به گزارش و به نقل از dualshockers، مایکروسافت گزارش کرده $۳۲.۵ میلیارد درآمد داشته که $۸.۴ میلیارد آن سود خالص است. همچنین بخش گیمینگ این شرکت رشد ۸ درصدی داشته است.

با توجه به اینکه چرخه‌ی زندگی Xbox One رو به اتمام است و شایعاتی درمورد از راه رسیدن کنسول‌های نسل جدید در ۲۰۲۰ پخش شده، شنیدن این اخبار سورپرایز کننده است. البته با اینکه تعداد کاربران فعال رشد کرده، سخت‌افزارهای گیمینگ با سقوط ۱۹ درصدی مواجه بوده‌اند.

مایکروسافت از ۲۰۱۴ به بعد فروش کنسول‌های خود را گزارش نکرده، پس سخت میتوان فهمید رقم ۱۹ درصد دقیقاً چه میزانی می‌شود.

سقوط فروش کنسول‌ها احتمالاً به دلیل سیستم Play Anywhere مایکروسافت باشد که به بازیکنان اجازه می‌دهد عناوین انحصاری Xbox را روی Windows PC تجربه کنند. البته اینکه مردم برای از راه رسیدن نسل جدید شروع به ذخیره کردن پول کرده‌اند نیز بی‌تأثیر نیست. با قیمت‌های آیفون‌های جدید، خدا می‌داند باید منتظر چه ارقامی باشیم.

برای افراد که فکر می‌کردند PlayStation Network قرار است حکمرانی کند، اخبار عملکرد خوب Xbox Live میتواند تعجب‌آور باشد. با توجه به لاین‌آپ انحصاری به شدت قوی PS4، میتوان گفت که از لحاظ سخت‌افزاری فرمانروایی پلی‌استیشن قطعی است. خیلی وقت بود که تعداد کاربران فعال Xbox Live از ۶۰ میلیون نقر بیشتر نشده بود.

سابقاً در ۲۰۰۹، سرویس Xbox Live با جهش از ۱۷ میلیون به ۲۰ میلیون کاربر فعال پیشرفتی مشابه به همین داشت. آن سال برای مایکروسافت سال بسیار خوبی بود، چرا که Xbox 360 توانسته بود بعد از روز انتشار خود ۳۰ میلیون واحد فروش داشته باشد. خیلی از گیمرها روزهای Call of Duty: Modern Warfare 2 را به یاد دارند؛ چه دوران خوبی برای زنده بودن است.

باید ببینیم Activision برنامه‌ای برای بازسازی Modern Warfare 2 دارد یا خیر. جالب است ببینیم که این حس نوستالژی چه تأثیری روی کنسول‌ها و فروش حق عضویت‌های ماهیانه‌ی آن‌ها می‌گذارد.


منابع:pardisgame

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها