یک دانا

- ساخت Star Citizen تا کنون ۲۰۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته است

– ساخت Star Citizen تا کنون ۲۰۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته است

۴ بهمن ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

ساخت Star Citizen تا کنون ۲۰۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته است

star citizen

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از PC Gamer، از زمانی که استودیوی سازنده‌ی بازی یعنی Cloud Imperium Games در سال ۲۰۱۲ به دنبال سرمایه برای پروژه خود بودند مبلغ زیادی برای این بازی جمع آوری شده است. طبق گزارش مالی منتشر شده از این استودیو از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ برای این بازی تا کنون حدود ۲۰۰ میلیون دلار خرج شده است. در این بازه‌ی زمانی Cloud Imperium حدود ۱۹۳ میلیون دلار هزینه کرده که از این رقم فقط ۵۰ میلیون آن مربوط به سال ۲۰۱۷ می‌شود.

اگر پولی بابت این بازی پرداخت کردید با علاقه‌مند به دانستن این هستید که این پول‌ها چگونه خرج شده است، این مطلب برایتان جالب خواهد بود. این پول بیشتر صرف پرداخت حقوق‌های کارکنان، انتشارات و بازاریابی، هزینه‌های تولید بازی و دیگر موارد شده است.

بیشترین خرجی که این استودیو انجام می‌دهد معمولاً مربوط به حقوق کارکنان خود است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۴ بیشترین هزینه‌های این شرکت مربوط به پرداخت حقوق کارکنان خود بود. البته گاهی اوقات نیز این رویه دچار تغییر می‌شود مثلا در سال ۲۰۱۳ هزینه‌های قرارداد این استودیو با توسعه دهندگان مستقل بیشترین هزینه را بر دوش آن‌ها گذاشت. البته این مورد هم در سال‌های بعدی که این استودیو توسعه دهندگان را به صورت تمام وقت استخدام کرد شاهد کاهش هزینه شد.

در چند سال گذشته استودیوی Cloud Imperium Games بیشتر از درآمدی که داشته است، خرج کرده است. اما حمایت‌های مردمی و دیگر موارد مقداری درآمد این استودیو را افزایش دادند و رقم پرداختی آن‌ها همچنان بالا و قابل توجه است . در سال ۲۰۱۷ این استودیو درآمدی حدود ۴۰ میلیون دلار داشت که نسبت به سال ۲۰۱۶ شاهد کاهش نسبی درآمد خود بود. در تمام این مدت، کمک‌های جمع آوری شده مهمترین منبع درآمد این استودیو بودند که میزان و مبلغ آن هم قابل توجه است.

هر چند هنوز نمی‌توان تاریخ دقیقی برای انتشار بازی Star Citizen در نظر گرفت اما قرار است قسمتی از بخش سینگل بازی به صورت بتا و برای تست بازی در سال ۲۰۲۰ آماده شود. 


منابع:pardisgame

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها