یک دانا

- نگاهی به عملکرد استیم در سال ۲۰۱۸؛ دستیابی به ۹۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و افزایش محبوبیت در آسیا

– نگاهی به عملکرد استیم در سال ۲۰۱۸؛ دستیابی به ۹۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و افزایش محبوبیت در آسیا

۲۵ دی ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

نگاهی به عملکرد استیم در سال ۲۰۱۸؛ دستیابی به ۹۰ میلیون کاربر فعال ماهانه و افزایش محبوبیت در آسیا

Steam

امروز (سه‌شنبه) شبکه استیم آماری از عملکرد شبکه خود در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد که مطابق این آمار این شبکه در سال گذشته ۴۷ میلیون کاربر فعال روزانه و ۹۰ میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است که این میزان محبوبیت بالای این فروشگاه در میان کاربران و گیمرهای PC را نشان می‌دهد.

به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از Dualshockers میزان بالاترین تعداد کاربران همزمان استیم در سال گذشته (۱۸.۵ میلیون کاربر) و تعداد خریداران جدیدی که در سال گذشته به تازگی از فروشگاه استیم استفاده کرده بودند( ۱.۶ میلیون نفر) از دیگر آمار منتشر شده از سوی این شبکه بودند.

steam

استیم همچنین بار دیگر اعلام کرد که از سلایق مختلف کاربران خود حمایت خواهد کرد و به دنبال این است که سرویس های خود را در دسترس طیف های مختلف کاربران قرار دهد.

مقایسه ای بین تعداد کاربران استیم برپایه مناطق جغرافیایی در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۸ یکی دیگر از آمارهای منتشر شده بود. این مقایسه نشان می دهد که در فاصله این ۶ سال استیم به محبوبیت بالاتری در منطقه آسیا دست پیدا کرده است.

Steam

با این حال  این شبکه در سال ۲۰۱۹ برنامه های متفاوتی را دنبال خواهد کرد.

بهبود عملکرد Steam TV، عرضه اپلیکشن Steam Chat برای اندروید و IOS، همکاری با Perfect World برای توسعه این شبکه در کشور چین، ارائه آپدیتی گسترده برای Steam Library و همچنین در اختیار قراردادن ابزار Steam Trust برای همه توسعه‌دهندگان بازی از اقدامات استیم برای سال ۲۰۱۹ خواهند بود.

پیشرفت، توسعه و گسترده شدن فرشگاه های Epic Games و Discord سال ۲۰۱۹ را برای استیم و در نهایت برای PC Gaming سال مهمی خواهد کرد.


منابع:pardisgame

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها