یک دانا

تعداد مشترکین پلی‌استیشن پلاس با کاهش ۳۰۰ هزار عددی مواجه بوده است

تعداد مشترکین پلی‌استیشن پلاس با کاهش ۳۰۰ هزار عددی مواجه بوده است

۱۰ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

تعداد مشترکین پلی‌استیشن پلاس با کاهش ۳۰۰ هزار عددی مواجه بوده است

در جریان کنفرانس مالی شرکت سونی که روز گذشته برگزار شد، مشخص شد که غول ژاپنی به لطف فروش عالی کنسول پلی‌استیشن ۴ و عملکرد فراتر از انتظار بازی فرست پارتی God of War، اولین سه ماهه‌ی مالی سال ۲۰۱۸ را با قدرت و موفقیت آغاز کرده، اما همه چیز ایده آل پیش نرفته است.

با وجود آمار مثبت یاد شده، بخش سرویس پلی‌استیشن پلاس خیلی پرفروغ ظاهر نشده و با کاهش تعداد کاربر مواجه شده است. مقدار کاربران این سرویس تا پایان ماه ژوئن، تعداد ۳۳٫۹ میلیون حساب بوده که در مقایسه با تعداد ۳۴٫۲ میلیون مشترک در ماه مارس، با افت ۳۰۰ هزار عددی مواجه شده است.

البته این میزان کاهش خیلی هم غافلگیر کننده نیست چراکه معمولاً ماه‌های میانی سال، از استقبال کمتری نسبت به ماه‌های ابتدایی سال و روزهای پس از تعطیلات برخوردار هستند و معمولاً صنعت بازی‌‌ها در این بازه از سال با افتی نسبی در میزان فروش و سود دهی مواجه می‌شود. علاوه بر این‌ها، تعداد مشترکین پلاس در ماه مارس سال گذشته ۲۶٫۴ میلیون حساب بوده است که در مقایسه با رشد ۷ میلیونی کاربران در یک سال گذشته، نشان می‌دهد افت ۳۰۰ هزار عددی در سه ماهه‌ی اخیر نمی‌تواند تهدیدی جدی برای شرکت سونی باشد.

به هر صورت با توجه به انتشار بازی‌های بزرگ بیشتر در ماه‌های پیش رو، انتظار می‌رود رشد تعداد کاربران پلی‌استیشن پلاس دوباره با پیشرفت همراه باشد.


منابع:gamefa

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها