یک دانا

مجازات ۱۵ سال حبس برای قاچاق کودک

مجازات ۱۵ سال حبس برای قاچاق کودک

۹ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری ایسنا: نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد که در جلسه امروز این کمیسیون مجازات قاچاق کودک به مجازات درجه ۳ یعنی مجازات ۱۰ تا ۱۵ سال حبس تغییر یافت.

یحیی کمالی پور در گفت‌وگویی، در خصوص نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس توضیح داد: نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور نمایندگان نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز تحقیقات قم برگزار شد، در این نشست ماده ۱۲ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود:در این ماده بیان شده هر شخصی که مرتکب قاچاق اطفال شود به مجازات درجه ۴ محکوم می‌شود، اما چون مجازات اصلی قاچاق کودک بین ۵ تا ۱۰ سال حبس است موضوع به مجازات درجه ۳ یعنی تعیین مجازات ۱۰ تا ۱۵ سال حبس تغییر یافت.

کمالی پور اضافه کرد: در این نشست همچنین طرح اصلاح موادی از قانون آئین دادرسی کیفری مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد و قرار شد این طرح در کمیته‌ای که برای بررسی آن تشکیل شده به منظور ارائه در صحن علنی آماده شود.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد:همچنین طرح تشدید مجازات اسیدپاشی مندرج در طرح تشدید مجازات جرائم خشن ارتکابی علیه بزه‌دیدگان خاص در نشست بررسی شد و مواد پیشنهادی که در مرکز پژوهش‌ها اصلاح شده است، ارائه شد، کمیسیون در این مورد به جمع‌بندی نرسید ، قرار شد توسط کمیته‌ای نتیجه بررسی‌های آن در جلسات آتی این کمیسیون ارائه شود.


برچسب ها : , , , , , ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها