یک دانا

لاکچری بازی پلیس دبی؛ استفاده از پرنده‌های هاوربایک!

لاکچری بازی پلیس دبی؛ استفاده از پرنده‌های هاوربایک!

۷ آذر ۱۳۹۷


وبسایت چرخان: مشاهده خودروهای پلیسی مانند بوگاتی، لامبورگینی، فراری و بنتلی که در خیابان‌های دبی مشغول گشت زنی هستند دیگر امری عادی شده است؛ اما پلیس دبی به این ابرخودروها نیز راضی نشده و در جدیدترین اقدام خود، هاوربایک هایی را بانام Scorpion (به معنای عقرب) خریداری کرده است.

لاکچری بازی پلیس دبی ؛ استفاده از پرنده های هاوربایک!

یک سال پس از رونمایی این هاوربایک در مجمع فن‌آوری اطلاعات خلیج‌فارس، این هاوربایک بارنگ‌های سفید و سبز، توسط پلیس دبی سفارش داده شدند.یک سال پس از رونمایی این هاوربایک در مجمع فن‌آوری اطلاعات خلیج‌فارس، این هاوربایک بارنگ‌های سفید و سبز، توسط پلیس دبی سفارش داده شدند.

هاوربایک هایی که هم‌اکنون شرکت روسی هاورسورف (یکی از سازندگان این پرنده)، نسخه ۲۰۱۹ آن را به نیروی پلیس دبی فروخته و مشغول آموزش پلیس دبی با این پرنده است.

لاکچری بازی پلیس دبی ؛ استفاده از پرنده های هاوربایک!

هاوربایک S3 از یک باتری لیتیوم-منگنز-نیکل هیبریدی با ظرفیت ۱۲.۳ کیلووات ساعت استفاده کرده که به این پرنده، توانایی پرواز تا ارتفاع حداکثر ۴.۹ متری از سطح زمین و مداومت پروازی ۴۰ دقیقه‌ای را می‌دهد. S3، همچنین می‌تواند به‌سرعت نهایی ۹۶.۵ کیلومتر بر ساعت رسیده و با این سرعت نهایی، با توجه به زون و دیگر شرایط راننده خود، می‌تواند ۱۰ تا ۲۵ دقیقه مداومت پروازی داشته باشد.

به لطف بدنه فیبر کربن استفاده‌شده در آن، وزن این پرنده تنها ۱۱۴.۷۸ کیلوگرم بوده که با چهار تیغه بزرگ آن، عدد قابل قبولی به نظر می‌رسد.

لاکچری بازی پلیس دبی ؛ استفاده از پرنده های هاوربایک!

هدف از خرید این هاوربایک توسط نیروی پلیس دبی، رسیدن به نقاط غیرقابل‌دسترس و یا با دسترسی سخت و در شرایط اورژانسی بوده که خودروهای پلیس نمی‌توانند به‌راحتی وارد آن مناطق شوند.

لاکچری بازی پلیس دبی ؛ استفاده از پرنده های هاوربایک!

همچنین باید گفت که برای راندن این هاوربایک، نیازی به مدرک خلبانی نبوده و هر شخصی در دنیا می‌تواند با پرداخت مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ دلار، صاحب یکی از این پرنده‌های جذاب شود. البته راندن این پرنده کار آسانی نبوده و برای افرادی که آموزش ندیده و یا آموزش کمی دیده‌اند، می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها