یک دانا

وضع استاندارد جهانی برای پهپادها

وضع استاندارد جهانی برای پهپادها

۶ آذر ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

خبرگزاری فارس: برای اولین بار در جهان استانداری جهانی برای استفاده از پهپادها وضع شد. این کار با توجه به افزایش استفاده از این پرنده های بی سرنشین ضروری به نظر می رسد.

سیاست های کشورها در این زمینه تاکنون با یکدیگر متفاوت بوده است. به عنوان مثال آمریکا مناطق خاصی را برای پرواز پهپادها مجاز اعلام کرده و انگلیس پرواز آنها را در یک کیلومتری فرودگاه ها ممنوع کرده است.

وضع استاندارد جهانی برای پهپادها

برای یکدست کردن قوانین مربوط به استفاده از پهپادها سازمان بین المللی استاندارد پیش نویس اولیه استانداردهای جهانی استفاده از پهپادها را منتشر کرده است. در این پیش نویس، مناطقی که پهپادها نباید در اطراف آنها پرواز داشته باشند، مشخص شده که از جمله این مناطق می توان به فرودگاه ها و برخی مناطق دارای محدودیت های خاص اشاره کرد.

در این پیش نویس به افراد توصیه شده به حریم شخصی دیگر افراد و مالکان منازل احترام بگذارند و از تلاش برای جمع اوری اطلاعات شخصی از طریق به پرواز درآوردن پهپاد خودداری کنند.

قرار است پیش نویس مذکور تا ۲۱ ژانویه سال آینده میلادی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد و با این حساب تصویب این پیش نویس در سال ۲۰۱۹ انجام خواهد شد. در ماه های اخیر تصادفات هوایی ناشی از برخورد پهپادها با یکدیگر افزایش یافته و همین امر ضرورت وضع استانداردهای فراگیر در این زمینه را افزایش داده است.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها