یک دانا

کوالکام احتمالاً ساخت اسنپدراگون ۸۵۵ برای گوشی های ۲۰۱۹ را آغاز کرده است

کوالکام احتمالاً ساخت اسنپدراگون ۸۵۵ برای گوشی های ۲۰۱۹ را آغاز کرده است

۹ مرداد ۱۳۹۷


به تازگی گزارش شده که احتمالاً کوالکام ساخت چیپست پرچمدار اسنپدراگون ۸۵۵ را آغاز کرده است.

در حال حاضر اسنپدراگون ۸۴۵ پرچمدار کوالکام به حساب می آید؛ چیپستی که بر اساس معماری ۱۰ نانومتری تولید می شود. اکنون بنچمارکی منتسب به یک گوشی ناشناس از شیائومی اشاره به مدل SDM855 داشته و خبر از احتمال آزمایش اسنپدراگون ۸۵۵ می دهد.

می توان این گونه برداشت کرد که احتمالاً کوالکام حداقل یک ماه است تولید اسنپدراگون ۸۵۵ را آغاز کرده. این موضوع را افشاگر مشهور رونالد کوانت اعلام کرده. او در پایگاه داده گیکبنچ به بنچ مارکی منتسب به چیپست مذکور بر خورده که اشاره به امتیازهای تک هسته ای و چند هسته ای ۱۷۸۴ و ۶۳۵۹ داشته. البته باید اشاره کرد که این امتیازها چندان هم منطقی به نظر نمی رسند.

کوانت همچنین در ماه فوریه ادعا کرده بود به واسطه اطلاعاتی که از یک پیمانکار کوالکام دریافت کرده، متوجه شده که اسنپدراگون ۸۵۵ یا به عبارتی SDM855 بر اساس معماری ۷ نانومتری تولید خواهد شد. علاوه بر این او در بهمن ماه سال گذشته ادعا کرده بود چیپست مورد بحث با مودم LTE اسنپدراگون X24 همراه خواهد شد.

این گفته پیشین او با گزارشی بود که مدتی قبل تر اعلام شده بود، مطابقت داشت. گفته شده بود که کوالکام به جای سامسونگ با TSMC همکاری می کند تا چیسپت های اسنپدراگون ۸۵۵ و مودم های LTE اسنپدراگون X24 را تولید کند.

شایعه اخیر تأیید نشده. اما شنیده می شود TSMC نیز از یک ماه پیش تولید انبوه قطعات ۷ نانومتری را آغاز کرده است. برخی منابع اعتقاد دارند اسنپدراگون ۸۵۵ بر اساس معماری ۷ نانومتری سامسونگ تولید خواهد شد.

سوالی که اکنون مطرح می شود این است که کدام گوشی اولینی خواهد بود که به اسنپدراگون ۸۵۵ مجهز خواهد شد؟ ممکن است این موبایل پیکسل ۳ گوگل یا نسخه ویژه ایالت متحده گلکسی اس ۱۰ سامسونگ باشد. احتمالاً گوشی هوشمند گوگل زودتر از گلکسی اس ۱۰ و در ماه اکتبر (مهر تا آبان) معرفی خواهد شد.

 

تماشا کنید: ظاهر اساطیری ربات های امداد و نجات آینده 


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها