یک دانا

- گزارش مالی Sony برای سه ماه نخست سال مالی ۲۰۱۸: از جدیدترین آمار ‌PS4 های عرضه شده در بازار تا افزایش درآمد بخش‌های بازی و سرویس‌های شبکه

– گزارش مالی Sony برای سه ماه نخست سال مالی ۲۰۱۸: از جدیدترین آمار ‌PS4 های عرضه شده در بازار تا افزایش درآمد بخش‌های بازی و سرویس‌های شبکه

۹ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

گزارش مالی Sony برای سه ماه نخست سال مالی ۲۰۱۸: از جدیدترین آمار ‌PS4 های عرضه شده در بازار تا افزایش درآمد بخش‌های بازی و سرویس‌های شبکه

شرکت Sony امروز گزارش مالی خود برای سه ماه نخست سالی مالی ۲۰۱۸، بازه اول آوریل یا ژوئن ۲۰۱۸، را منتشر کرد.

طبق معمول در ابتدای این گزارش به آخرین آمار از تعداد‌ PS4 های عرضه شده در بازار اشاره شده است. بر طبق اعلام شرکت Sony، در فصل نخست سال مالی ۲۰۱۸ به طور دقیق ۳.۲ میلیون دستگاه PS4 به خرده فروشی‌های سراسر جهان ارسال شده است. با این حساب Sony تا ژوئن ۲۰۱۸ در مجموع بیش از ۸۲.۲ دستگاه PS4 در بازار عرضه شده است.

لازم است که به این نکته هم اشاره کنیم که تعداد ‌PS4 های عرضه شده در بازار در این ۳ ماه نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۰۰,۰۰۰ کمتر بوده که البته با توجه رسیدن کنسول به سال‌های پایانی چرخه حیات خود قابل درک است.

به گزارش و به نقل از سایت DualShockers، درآمد Sony در این بازه به لطف فروش نرم‌افزارهای PS4 از طریق سرویس‌های شبکه به شکل قابل توجهی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش پیدا کرده و به رقم ۴۷۲.۱ میلیارد ین رسیده است. درآمد عملیاتی نیز تحت تاثیر فروش بیشتر بازی‌ها به شکل قابل توجهی بالا رفته و به رقم ۸۳.۵ میلیارد ین رسیده است.

در ادامه می‌توانید عملکرد کلی شرکت Sony در سه ماه نخست سال مالی ۲۰۱۹ را بررسی کنید.

پیش‌بینی‌ Sony از عملکرد کلی بخش‌های بازی و سرویس‌های شبکه شامل PlayStation و PlayStation Network در طول سال مالی جاری را نیز در ادامه می‌توانید بررسی کنید. همانطور که در تصویر مشخص است، انتظار Sony از میزان درآمدزایی این بخش‌ها در تمامی زمینه‌ها نسبت به پیش‌بینی‌های اولیه افزایش پیدا کرده و دلیل هم چیزی نیست جز افزایش قابل توجه درآمد در طول سه ماه نسخت سال مالی ۲۰۱۸.

نکته جالب این است که انتظار Sony از فروش PS4 در سال مالی جاری نیز از رقم اولیه ۱۶ میلیون دستگاه به ۱۷ میلیون افزایش پیدا کرده است. شرکت Sony اکنون انتظار دارد که مجموع تعداد دستگاه‌های ارسالی PS4 در بازار تا پایان سال مالی جاری یعنی مارس ۲۰۱۸ به ۹۶ میلیون برسد.

انتظار می‌رود که آمار فروش نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی، به لطف فروش فراتر از حد انتظار نرم‌افزارهای PlayStation 4 شامل محصولات فروخته شده از طریق شبکه، تاثیر نرخ ارز خارجی و همچنین افزایش قابل پیش‌بینی فروش سخت افزار PS4، به شکل قابل توجهی فراتر رود. درآمد عملیاتی نیز انتظار می‌رود که تحت تاثیر موارد ذکر شده و افزایش آمار فروش، نسبت به پیش‌بینی ها افزایش پیدا کند.


منابع:pardisgame

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها