یک دانا

گزارش مالی Sony منتشر شد | سود فوق‌العاده به لطف فروش بی‌نظیر پلی‌استیشن ۴

گزارش مالی Sony منتشر شد | سود فوق‌العاده به لطف فروش بی‌نظیر پلی‌استیشن ۴

۹ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

گزارش مالی Sony منتشر شد | سود فوق‌العاده به لطف فروش بی‌نظیر پلی‌استیشن ۴

به تازگی سونی (Sony) گزارش مالی سه ماه اول سال ۲۰۱۸ میلادی خود را منتشر کرده است که در آن باز هم شاهد فروش خوب کنسول پلی‌استیشن ۴ هستیم.

این گزارش مربوط به بازه زمانی یک‌شنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۷ (۱ آوریل ۲۰۱۸ میلادی) تا شنبه ۹ تیر ماه ۱۳۹۷ (۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ میلادی) می‌باشد. در این بازه زمانی، ۳٫۲ میلیون واحد دیگر از کنسول پلی‌استیشن ۴ به فروش رفته که با این حساب، مجموع فروش این کنسول تا پایان ماه ژوئن به ۸۲٫۲ میلیون واحد رسید. آخرین آمار منتشر شده از میزان فروش پلی‌استیشن ۴ برابر با ۷۹ میلیون واحد بود.

لازم به ذکر است که میزان عرضه‌ی پلی‌استیشن ۴ به بازار حدود ۱۰۰ هزار واحد کاهش یافته است که با توجه به نزدیک شدن به اواخر نسل حاضر، این موضوع منطقی به نظر می‌رسد.

درآمد سالانه شرکت سونی به لطف فروش خوب نرم‌افزار‌ی پلی‌استیشن ۴ رو به رشد می‌باشد و به عدد ۴۷۲٫۱ میلیارد ین رسیده است. با لطف افزایش میزان فروش، سود خالص شرکت برابر با عدد باورنکردنی ۸۳٫۵ میلیارد ین می‌باشد.

همچنین در این گزارش مالی شاهد پیشبینی سونی از میزان فروش و سود پیش رو در بخش‌های بازی و شبکه نیز هستیم. موضوع قابل توجه مربوط به پیشبینی میزان فروش پلی‌استیشن ۴ می‌باشد که بنابر پیشبینی سونی، این کنسول موفق خواهد شد تا پایان ماه مارس ۲۰۱۹ میلادی نزدیک به ۱۴ میلیون واحد فروش داشته باشد که در صورت تحقق این پیشبینی مجموع فروش آن به عدد ۹۶ میلیون واحد خواهد رسید. با توجه به این پیشبینی، میزان درآمد سونی به طرز قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

انتظار می‌رود میزان فروش در مقایسه با پیشبینی ماه آوریل به لطف فروش باورنکردنی در بخش نرم‌افزاری پلی‌استیشن ۴ به طرز قابل توجهی افزایش یابد. این میزان فروش شامل فروش شبکه‌ای نرم‌افزار‌ها نیز خواهد بود. تاثیر نرخ خارجی ارز و همچنین میزان فروش مورد انتظار از سخت‌افزار پلی‌استیشن ۴ در این بخش محاسبه شده‌اند. پیشبینی می‌شود که سود خالص شرکت به لطف موارد بالا به طرز قابل توجهی نسبت به ماه آوریل افزایش داشته باشد.


منابع:gamefa

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها