یک دانا

تحقیق در مورد خواص ماهی برای درمان افسردگی

تحقیق در مورد خواص ماهی برای درمان افسردگی

۱ آذر ۱۳۹۷


ماهی افسردگی Fish-recipes

تحلیلی براساس شواهد در دسترس نشان داده، خوردن زیاد ماهی می‌تواند در کاهش ریسک افسردگی در زنان و مردان موثر باشد. بعد از ادغام تمام اطلاعات مربوط به اروپایی‌ها باهم، ارتباط مهمی میان مصرف فراوان ماهی و کاهش ۱۷ درصدی ریسک افسردگی مشاهده شد.

وقتی محققان روی تفاوت‌های این تاثیر روی زنان و مردان دقیق شدند، دریافتند تاثیر مصرف زیاد ماهی روی کاهش ریسک افسردگی در مردان بیشتر از زنان است ( ۲۰درصد ).

در میان زنان اما ریسک افسردگی با مصرف زیاد ماهی تا ۱۶ درصد کمتر شده بود. این پژوهشگران اعلام کردند، مصرف بیشتر ماهی می‌تواند در پیشگیری اولیه افسردگی مفید باشد. برای فهمیدن این‌که آیا این تاثیر ربطی هم به انواع گوناگون ماهی‌ها دارد یا خیر، نیاز به مطالعات بیشتر و مشاهدات دقیق‌تر است.

مطالعات گوناگونی پیش از این، درمورد نقش احتمالی عوامل تعذیه‌ای در کاستن از ریسک افسردگی انجام شده بود، اما یافته‌ها ناهمجور و بدون نتیجه قطعی بودند.

محققان اطلاعات مربوطه را از سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ جمع آوری و ادغام کردند تا استحکام شواهد را در این مورد بررسی و ارزیابی کنند.

بعد از جستجوی پایگاه داده‌های تحقیقاتی، ۱۰۱ مقاله دراین مورد پیدا کردند که ۱۶ تای‌شان برای این نتیجه‌گیری واجد شرایط بودند. این ۱۶ مقاله شامل ۲۶ مطالعه و دربرگیرنده ۱۵۰۲۷۸ شرکت کننده بود.

پروتئین باکیفیت بالا، ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در ماهی، می‌تواند به جلوگیری از افسردگی کمک کند، مصرف فراوان ماهی می‌تواند نشان‌دهنده یک رژیم غذایی سالم و مغذی‌تر باشد.

افسردگی، ۳۵۰ میلیون نفر را در سراسر دنیا درگیرخود کرده و پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۰، دومین عامل منجر به بیماری باشد.

پس همین امروز آشپزی با ماهی را شروع کنید و برای سلامت خود برنامه داشته باشید.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها