یک دانا

اعزام جهانگرد به فضا توسط ناسا عملیاتی می‌شود

اعزام جهانگرد به فضا توسط ناسا عملیاتی می‌شود

۲۹ آبان ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

خبرگزاری فارس: بعد از آغاز برخی سفرهای فضایی توسط شرکت های خصوصی، امیدواری به اعزام گسترده جهانگرد به فضا جدی تر شده و ناسا نیز پشتیبانی عملیاتی از این ایده را آغاز کرده است.

ناسا طرحی را در دست بررسی دارد که بر مبنای آن جهانگردان با پرداخت هزینه ای قابل توجه می توانند از طریق فضاپیماهای مختلف به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام شوند.

اعزام جهانگرد به فضا توسط ناسا عملیاتی می‌شود

البته این تنها ناسا نیست که بر روی چنین طرحی کار می کند و روسیه نیز مدتی است به دنبال اجرای برنامه های مشابهی است. قرار است شورای مشورتی ناسا این طرح را بررسی کند، ولی با توجه به حمایت برخی کمیته های فرعی این شورا از طرح مذکور بعید به نظر می رسد مخالفتی جدی با آن به عمل آید.

البته این یکی از طرح های ناسا برای خصوصی سازی فضا و سفرهای فضایی است که نشان می دهد در آینده باید شاهد حضور گسترده تر انسان ها در خارج از جو کره زمین باشیم. این احتمال هم وجود دارد که بتوان از این جهانگردان خارجی برای کمک به اجرای برخی فعالیت ها و آزمایش ها در ایستگاه فضایی بین المللی استفاده کرد. ناسا برای جذب جهانگردان فضایی باید با شرکت های خصوصی فضایی مانند بلو اوریجین و ویرجین آتلانتیک هم رقابت کند.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها