یک دانا

کالبدشکافی آنر مجیک ۲ مکانیزم نمایشگر ریلی را به تصویر می‌کشد

کالبدشکافی آنر مجیک ۲ مکانیزم نمایشگر ریلی را به تصویر می‌کشد

۲۸ آبان ۱۳۹۷


شیائومی اوایل ماه جاری از موبایل مجیک ۲ طراحی کرد که در کنار مشخصات سخت افزاری و دوربین قدرتمند، از نمایشگر بدون حاشیه و طراحی منحصر به فردی بهره می برد که به لطف مکانیزم خاص دروبین سلفی میسر شده است.

برخلاف ویوو نکس که ماژول دوربین سلفی جهنده دارد، آنر نمایشگر و اسکنر اثر انگشت را از بدنه اصلی جدا کرده، به گونه ای که کاربر برای ثبت تصاویر سلفی باید بخش زیرین نمایشگر را به سمت بالا بکشد. 

همانطور که در گیف فوق می بینید بخش نمایشگر از طریق ریل لغزنده و کابل به بدنه آنر مجیک ۲ متصل شده است. طراحی این بخش مینیمالیستی و ساده است اما اگر ریل به هر دلیلی گیر کند دسترسی کاربر به دروبین سلفی سه گانه و سنسورهای دیگر قطع خواهد شد.شاید در نگاه اول این نوع طراحی تعویض نمایشگر را در صورت شکستن آسان کند اما برای دسترسی به این بخش باید تمام گوشی از هم باز شود. در تصویر آخر مشخص است که آنر مجیک ۲ پس از باز شدن شبیه تمامی موبایل های دیگر است که از قرار گرفتن باتری، مادربرد و قطعات دیگر در کنار هم تشکیل شده اند.آنر مجیک ۲

بر اساس نظر سنجی های صورت گرفته از کاربران اغلب آنها ترجیح می دهند که سنسورهای دوربین و حسگر در حاشیه بالایی قرار گرفته و از طراحی های جدید مثل ویوو و آنر مجیک ۲ خودداری شود. آنر مجیک ۲صنعت موبایل حتی قبل از دوران اندروید هم شاهد طرح های مبتکرانه بوده که بسیاری از آنها تنها در یک مدل پیاده سازی شده اند؛ بنابرین موفقیت یا شکست دوربین جهنده و بدنه ریلی نیز در آینده مشخص خواهد شد. هرچند به آسانی می توان حدس زد که در صورت موفقیت شرکت ها در پیاده سازی دوربین، فرستنده مادون قرمز و دیگر حسگرها زیر نمایشگر، احتمالا تمامی این طرح ها به تاریخ خواهند پیوست.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها