یک دانا

روش های متوقف کردن و جلوگیری از دعوای کودکان

روش های متوقف کردن و جلوگیری از دعوای کودکان

۱۸ تیر ۱۳۹۶

روش های متوقف کردن و جلوگیری از دعوای کودکان

داشتن اختلاف و دعوا افتادن، بخشی از رشد کودک است اما روش هایی وجود دارد که والدین با کمک آن می‌توانند از این اختلافات و دعوا میان کودکان جلوگیری کرده و به حداقل برسانند. با یک دانا همراه باشید.

توجه نکردن به دعوای کودکان

دعوا راهی برای جلب توجه کودکان است و برای برخی از آن‌ها توجه منفی بهتر از توجه نکردن است. اگر والدین توجه کمتری به دعوای کودکان نشان داده و نگذارند این کار در خانه جا بیفتد، می‌بینید بچه‌ها نیز دلیل کمتری برای دعوا پیدا می‌کنند.

داشتن عدالت

ساده ترین راه این است که بپرسید چه کسی دعوا را شروع کرده و چه چیزی گفته است. اما به یاد داشته باشید در بیشتر مواقع تنبیه باید برای هردو یکسان باشد، تفاوتی نگذارید.

با کودکان صحبت کنید

حتی کودکان کم سن می‌توانند مفاهیم پایه‌ای دعوا نکردن و برابری را متوجه شوند. با آن‌ها در مورد دعوا و راه های دیگر ممکن برای حل مشکلات صحبت کنید.

به کودکان احترام بگذارید و مثبت باشید

احترام، احترام و احترام بیشتر در کمک به ایجاد رفتار مثبت در کودکان کمک می‌کند. نکته‌ی کلیدی این است که به دعوای آن‌ها بی توجه باشید و در زمانی که کار درستی انجام می‌دهند توجه زیادی به آن ها کرده و تشویقشان کنید. کودکان به سرعت متوجه تفاوت می‌شوند.

خودتان مثبت باشید!

شما نمی‌توانید زمانی که خودتان مرتباً دعوا می‌کنید از کودکتان متوقع باشید این کار را نکند. والدین باید در رفتار با دیگران و تعاملات اجتماعی الگوی رفتاری مناسبی برای کودک خود باشند.

موقعیت های دعوا را کاهش دهید

تمام دلایلی که کودکان شما دعوا می‌کنند را در نظر بگیرید و سعی کنید کاری را انجام دهید که این موقعیت‌ها را به حداقل برسانید. می‌دانید چه زمانی فرزند شما اخلاق خوبی ندارند، مثلاً خسته یا گرسنه است یا روز بدی را گذرانده، سعی کنید در این شرایط موقعیت دعوا را به حداقل برسانید. کودکان باید بدانند شما آن‌ها را زیاد و یکسان دوست دارید، بدون اینکه توجهی به کاری که کرده‌اند داشته باشید، اما باید در کنار آن متوجه شوند زمانی که رفتار خوبی دارند شما از آن ها بیشتر رضایت دارید و خوشحال تر خواهید بود.

 

با تشکر از ویکی ۵۰۴۰

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها