یک دانا

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

۹ مرداد ۱۳۹۷


روزنامه هنرمند – علی عبدالصمدی: از روزی که نخستین مجری تلویزیون جلوی دوربین رفت و اعلام کرد: نام جعبه ای که در آن تصویر مرا می بینید تلویزیون است، شصت سال می گذرد. آن مجری کسی نبود جز استاد منوچهر نوذری. استاد مسلم رادیو و دوبلاژ که بعدها در سینما و تلویزیون پا به عرصه بازیگری و کارگردانی نهاد و همواره در اوج بود و جاودانه خواهد ماند.

اما علی رغم این که بسیاری از بازیگران هنوز افتخار نمی دهند در تلویزیون، این رسانه مردمی حاضر شوند، بسیاری از بازیگران، پا از بازیگری فراتر نهاده و جا پای مجریان گذاشته اند و برنامه ها و شوهای تلویزیونی را اجرا می کنند. در این مقاله به برخی مجریانی که سابقه بازیگری داشتند اشاره خواهد شد.

شهرام ش.

استعداد خاصی در عالم هنر دارد. شاعر، نویسنده، کارگردان، بازیگر، خواننده، نوازنده و مجری تلویزیون های ایرانی در خارج از کشور است. سبک او در اجرا بیشتر شبیه سبکش در موسیقی پاپش است.

جمشید مشایخی

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

شاید کمتر کسی به خاطر آورد «سیمای پنهان آب» را. برنامه ای به کارگردانی عباس حمیدیان کارگردان این برنامه بود و بنا به دلایل نامعلومی صدای استاد جمشید مشایخی دوبله شده بود.

مهران مدیری

عطش اجرا

در کنار بازیگری، کارگردانی و خوانندگیش، یکی از مجریان موفق سیماست. ۷۷، ببخشید شما، پلاک ۱۴، ۹۰ شب، طنز ۸۰، دورهمی فصل های اول و دوم و سوم و بسیاری برنامه های خارج از تلویزیون که مدیری عهده دار اجرایش بودند.

س.م.حسینی

جالب است بدانید، شومن فراری تلویزیون هم ابتدا به ساکن بازیگر و نویسنده کارگردان بود و نهایتا سر ازت اجرا در آورد و در اجرا ماند. مسابقه بزرگ، مسابقه سیمرغ، سلام تهران، نیم نگاه، مسابقه شیطان، شب به خیر ایران، Inbox و … از برنامه هایی است که آقای شومن فراری (بخوانید دلقک فراری) در ایران و خارج از ایران اجرا کرده است.

پویا امینی

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

شاید کمتر کسی به خاطر داشته باشد که پویا امینی در آخرین سال های دهه هفتاد مجری مسابقه ای در شبکه یک بود که برای گروه کودک و نوجوان تهیه شده بود.

مهران غفوریان

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

این بازیگر و کارگردان قهار کمدی در تلویزیون نیز سابقه اجرا در «حرف تو حرف» و «سه شو» به همراه سید جواد رضویان را در کارنامه اش دارد.

داریوش ارجمند

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

بازیگر قدر قدرت تئاتر و سینما و تلویزیون نیز وارد عرصه اجرا شده است. از جمله برنامه های طلوع ماه و مجموعه برنامه قدردانی از عوامل سریال امام علی در سال ۱۳۷۶ بود.

سید احمد نجفی

عطش اجرا

سید احمد نجفی بازیگر خوش استایل و باسواد سیما و سینماست و در کارنامه خود اجرای برنامه های تلویزیونی مانند یکی از فصل های صندلی داغ، با ایرانیان (شبکه جام جم ۲ همراه با لاله صبوری)، یک بار دیگر و … را در کارنامه هنریش دارد.

رافی خاچاتوریان

از بازیگران ارمنی قبل از انقلاب است که بعد از انقلاب به خارج از کشور مهاجرت کرد. مجری برخی برنامه های ایرانی از جمله جان نثار، بیدارشو، رافلین شو (به همراه آیلین دردریان) و … بوده است.

خانم «گ»

پدرش صابر آتشین بود، بازیگر و آکروباتیست. عمویش هم آکروباتیست قهاری بود. خانم «گ» پس از تجربه خوانندگی و بازیگری در سینما و رادیو، پا به اجرای برنامه های تلویزیونی مانند چشمک گذاشت. در ضمن این خانم را شادروان نوذری به تلویزیون معرفی کرد.

بهار ارجمند

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

دختر شادروان استاد انوشیروان ارجمند. او نیز مانند عمومی خودش ابتدا به ساکن بازیگر بوده و سپس به اجرا دعوت شده است. بهار ارجمند مجری برنامه دستپخت های خودمانی بود که در فصل جدیدش نسرین مقانلو و آرش ضلی پور مشترکا این برنامه را اجرا می کنند.

اکبر عبدی

عطش اجرا

بازیگر صاحب نام تئاتر و سینما و تلویزیون هم این هفته ها دیگر صاحب و مجری شو تلویزیونی شبی با عبدی شده و حال و هوایش بیشتر شبیه شوهای تلویزیون ترکیه است.

رامبد جوان

عطش اجرا

بازیگر جوان دهه هفتاد و بازیگر میانسال این روزهای تلویزیون که دیگر رسما مجری شده است. از برنامه هایی که وی اجرا کرده می توان تمام فصل های خندوانه، گپ و … را یادآور شد.

مجید واشقانی

عطش اجرا

بازیگر خوب و خوش استایل و با اخلاق تلویزیون نیز به تیم بزرگ بازیگرانی پیوسته که سابقه اجرای شوهای تلویزیونی را دارند. دیوار شیشه ای عنوان برنامه ای بود که مجید واشقانی مجری آن بود.

اشکان خطیبی

عطش اجرا

این شب ها در شبکه تهران مجری مسابقه ای به نام پنج ستاره است.

ایرج نوذری

عطش اجرا

استاد مسلم بازیگری و اجرا و مسلط به هفت زبان و کونگ فوکار. استاد ایرج نوذری سابقه اجرای برنامه های به یادماندنی مانند مسابقه ستاره ها، مسابقه از کی بپرسم (فصل اول) و … را داشته است.

آزاده صمدی

عطش اجرا

نخستین قسمت از برنامه زابیواکا را او اجرا کرد که به دلیل این که این برنامه مختص جام جهانی بود تصمیم گرفته شد علی انصاریان و مجید یاسر ادامه این برنامه را مشترکا و به جای آزاده صمدی اجرا کنند. در ضمن این برنامه از تلویزیون اینترنتی آیو وابسته به صدا و سیما پخش می گردد.

شادروان خسرو شکیبایی

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

خسرو شکیبایی نازنین نیز سابقه اجرا در تلویزیون را داشته است. مخصوصا اجرای برنامه سال تحویل شبکه یک در یکی از سال های میانه دهه هشتاد هجری خورشیدی.

داوود رشیدی

بازیگرانی که پا به عرصه اجرا گذاشتند

داوود رشیدی نیز در دهه هشتاد مجری مسابقه کرور برای گروه کودک و نوجوان شبکه یک شد.

 


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها