یک دانا

سم لیک: برای ما Max Payne 2، آخرین نسخه از این سری بود

سم لیک: برای ما Max Payne 2، آخرین نسخه از این سری بود

۱۸ آبان ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

سم لیک: برای ما Max Payne 2، آخرین نسخه از این سری بود

آقای سم لیک در جدیدترین مصاحبه‌ی خود به این موضوع اشاره کرده که استودیوی سازنده از ابتدا تصمیم داشته است تا بازی Max Payne 2 را به عنوان آخرین نسخه‌ی سری توسعه دهد.

یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین اتفاقات برای استودیوی رمدی (Remdy) و آقای سم لیک (Sam Lake)، عرضه‌ی سری Max Payne بود. این بازی تیراندازی سوم‌شخص با گیم‌پلی خاص و داستان پیچیده‌ای که داشت، به یکی از تاثیرگذارترین و موفق‌ترین عناوین این استودیو تبدیل شد.

پس از عرضه‌ی ۲ نسخه از این بازی توسط استودیوی رمدی، حقوق این آی‌پی به شرکت راک‌استار (Rockstar) واگذار شد. اگرچه نسخه‌ی سوم بازی بسیار موفق عمل کرد ولی برای بسیاری از هواداران، هیچ چیزی نمی‌تواند جای دو نسخه‌ی ابتدایی سری را پر کند. با این وجود براساس صحبت‌های آقای لیک، آن‌ها از ابتدا به این نتیجه رسیده بودند که Max Payne 2 آخرین نسخه‌ی ساخته شده توسط استودیوی رمدی خواهد بود.

آقای لیک در مصاحبه‌ی اخیر خود بیان کرده که وقفه‌ی ایجاد شده پیش از عرضه‌ی نسخه‌ی دوم سری ارتباطی با فروش نسبتا کم بازی نداشته است. پس از فروش این آی‌پی به استودیوی Take Two، آن‌ها مبنی بر انتشار یک نسخه‌ی دیگر از سری توسط استودیوی رمدی به توافق رسیده بودند.

پس از انتشار اولین نسخه از سری، حقوق این آی‌پی به استودیوی Take Two و راک‌استار فروخته شد. با این وجود ما با آن‌ها به توافق رسیدیم تا ادامه‌ی سری را بسازیم. با رسیدن به این توافق شرایط خوبی برای ما ایجاد شده بود. ما علاقه‌ی زیادی به سری Max Payne داریم. ساختن نسخه‌ی دوم سری برای ما بسیار عالی بود. ساختن ادامه‌ی یک سری کاری بسیار جالب است. ولی هم‌زمان ما این موضوع را می‌دانستیم که این آخرین نسخه‌ی سری برای ما خواهد بود. این فرصت مناسبی برای ما بود تا در حین کار برروی این پروژه، با احساساتمان نیز کنار بیاییم. از دید یک تهیه‌کننده، این شرایط بسیاری خوبی برای خداحافظی با سری بود.

زمانی که از آقای لیک درباره‌ی نسخه‌ی سوم سری که توسط شرکت راک‌استار توسعه یافته است سوال شد، ایشان بیان کردند که خوشحال هستند که استودیوی Take Two بجای تقلید از آن‌ها، روش خود را در ساخت این نسخه پیش گرفته است.

اعضای تیم راک‌استار در اواسط کار از ما پرسیدند که آیا علاقه داریم به استودیوی آن‌ها رفته، بازی را تجربه کنیم و درباره‌ی آن نظر دهیم. این موضوع برای من بسیار خوشایند و فوق‌العاده بود. این بازی از نظر من، قطعا یک محصول از شرکت راک‌استار بود. این بازی برداشت خود آن‌ها از ایده‌ی سری بود که از نظر من بسیار عالی است.

پس از عرضه‌ی بازی Max Payne 3 در سال ۲۰۱۲ و عملکرد ضعیف‌تر آن در مقایسه با توقعات استودیوی سازنده، هیچ خبری از نسخه‌ی جدید سری در این سال‌ها نبوده است. در شرایط فعلی نیز بسیار بعید به نظر می‌رسد که شاهد تغییر این شرایط باشیم. به هر حال امیدواریم در آینده شاهد عرضه‌ی یک نسخه‌ی جدید از این سری باشیم.

استودیوی رمدی در حال حاضر برروی پروژه‌ی Control کار می‌کند. آقای سم لیک در این بازی مسئولیت مدیر نوآوری و نویسنده را به عهده دارد. این بازی در سال ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد.


منابع:gamefa

برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها