یک دانا

درآمد ۳ برابری سرویس PlayStation Now در مقایسه با Xbox Game Pass

درآمد ۳ برابری سرویس PlayStation Now در مقایسه با Xbox Game Pass

۱۸ آبان ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

درآمد ۳ برابری سرویس PlayStation Now در مقایسه با Xbox Game Pass

با رواج سرویس‌های اشتراکی، ناشران بزرگی در حال راه اندازی سرویس‌هایی از این دست هستند. حال سوال اصلی این است که چرا ناشران به بازی‌بازان اجازه می‌دهند تا با پرداخت ماهیانه ۱۰ یا ۲۰ دلار به انجام بازی‌های ۶۰ دلاری بپردازند. شاید این‌طور به نظر برسد که این سرویس‌ها سود چندانی برای ناشران ندارند. اما آیا واقعا این‌گونه است؟

همان‌طور که احتمالا حدس زده‌اید، جواب این سوال کاملا واضح است. بنابر گزارش منتشر شده از سوی SuperData، بازی‌بازانی که نسبت به خرید سرویس اشتراکی اقدام می‌کنند، “۴۵ درصد” بیشتر از حالت عادی برای خرید بازی‌ها هزینه می‌کنند. علاوه بر این، مشترکین این سرویس‌ها تقریبا دو برابر بیشتر از دیگر بازی‌بازان برای خرید اسکین‌‌ها، سیزن پس و دیگر محتوای درون بازی خرج می‌کنند.

به عبارت دیگر، زمانی که شما قیمت یک بازی ۶۰ دلاری را به ۱۰ یا ۲۰ دلار کاهش می‌دهید، بازی‌بازان تمایل بیشتری به خرید دیگر محتوای درون بازی پیدا می‌کنند. و این همان موضوعی است که ناشران بخشی از تمرکز خود را برروی آن قرار داده‌اند. SuperData پدیده‌ی سرویس اشتراکی را این‌گونه توصیف می‌کند:

در سال ۲۰۱۸ بازار بازی‌های اشتراکی به دلیل تلاش ناشران برای به دست آوردن درآمد ثابت و بیشتر، به شدت گرم شده است. ناشران برای افزایش تقاضا برای سرویس‌های اشتراکی خود، در حال حاضر عناوین جدیدی را به مشترکین ارائه می‌کنند.

SuperData جزئیات جالبی از سهم هر ناشر در بازار سرویس‌های اشتراکی منتشر کرده است. نکته‌ی قابل توجه سهم بسیار کمتر Xbox Game Pass در مقایسه با PlayStation Now در بازار است. سرویس PlayStation Now با در دست داشتن ۵۲ درصد بازار، در رتبه‌ی نخست پرسودترین سرویس‌های اشتراکی حال حاضر قرار دارد. این بدان معناست که درآمد این سرویس ۳ برابر بیشتر از Xbox Game Pass است. پس از آن سرویس‌های مختلف شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) با در اختیار داشتن ۳۳ درصد بازار در رتبه‌ی بعدی قرار دارد. می‌توانید در قسمت زیر به مشاهده تصویر منتشر شده بپردازید.

در مجموع سرویس‌های اشتراکی تنها ۶ درصد درآمد کسب شده توسط ناشران را به خود اختصاص داده‌اند اما با توجه به گسترش این سرویس‌ها، مطمئنا در آینده شاهد افزایش قابل توجه این عدد خواهیم بود.


منابع:gamefa

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها