یک دانا

برنامه‌های ارزی «همتی» زیر ذره‌بین نمایندگان

برنامه‌های ارزی «همتی» زیر ذره‌بین نمایندگان

۹ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری تسنیم: سیدحسن‌ حسینی شاهرودی نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان منتظر برنامه‌های رئیس جدید بانک مرکزی برای برون رفت از شرایط فعلی هستند، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است آقای همتی رئیس کل جدید بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی حاضر و برنامه‌های خود را برای اعضای این کمیسیون تشریح کند.

وی با بیان اینکه عوامل مختلفی در بروز شرایط فعلی اقتصادی دخیل است، افزود: بانک مرکزی صرفاً نمی‌تواند، کنترل کننده بازار ارز و سکه باشد، باید تمامی دستگاه‌های اقتصادی اراده حل مشکل را داشته باشند و با ارائه راهکار‌هایی این حجم نقدینگی سرگردان را به سمت تولید و به تبع آن اشتغال سوق دهند.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز اینکه طی چند سال گذشته دولت برنامه‌ای برای برون رفت از مشکلات اقتصادی نداشته، ادامه داد: دولت اقتصاد را به برجام گره زد و طی این مدت نام اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی رها شد.

شاهرودی به موضوع پرداخت ارز مسافرتی به گردشگران اشاره کرد و گفت: پرداخت ارز مسافرتیبه گردشگران مورد انتقاد مقام معظم رهبری و نمایندگان است اما متأسفانه دولت در این زمینه اقدامی نکرده و هنوز هم این پرداخت از منابع ارزی ادامه دارد و قطع نشده است.

وی با بیان اینکه استیضاح وزیر اقتصاد هم در این شرایط مشکلات اقتصادی را حل نمی‌کند تصریح کرد: تغییر وزیر فعلی و آمدن وزیر دیگر در شرایط فعلی ممکن است شرایط را بحرانی کند چرا که در شرایط جنگی فرمانده را تغییر نمی‌دهند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس با تاکید بر اینکه سکون، بی‌انگیزگی و بی‌برنامگی دولت در شرایط فعلی جایز نیست، اظهار داشت: فرمانده‌های جنگ اقتصاد کشور باید با هم منسجم باشند و مجلس هم بنا را بر این گذاشته تا از برنامه‌های دولت حمایت کند.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها