یک دانا

شورای رقابت، موافقت افزایش قیمت خودرو نیست

شورای رقابت، موافقت افزایش قیمت خودرو نیست

۹ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری میزان: منصور معظمی، مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: توقف ثبت سفارشات خودرو، تغییر نرخ ارز و صحبت‌هایی در مورد قطع همکاری شرکت‌های خارجی نگرانی‌هایی را برای مصرف کنندگان به وجود آورد.

وی ادامه داد: با این حال بازار در آرامش نسبی به سر می‌برد و شرکت‌های خارجی تا به امروز به قرارداد‌های خود عمل کرده اند و وزارت صنعت با تاکید به خودروسازان بخش قابل توجهی از نیاز‌های آن‌ها را خریداری کرده و تا پایان سال از لحاظ تولید مشکلی نخواهیم داشت.

معظمی در خصوص نحوه همکاری با شرکت‌های بین المللی در پی تشدید تحریم ها، عنوان کرد: رفتار واقعی شرکت‌ها گاهی با رفتار اجتماعی آن‌ها متفاوت است و هیچکدام از شرکت‌هایی که با ایران قرارداد دارند علاقه‌مند به این نیستند که از بازار جذاب و ایمن ایران خارج شوند و به دنبال این هستند که حساسیت برای آمریکا به وجود نیاورند و بعضی به دنبال دریافت مجوز هستند و تاکنون کار خودشان را انجام داده اند.

وی یادآور شد: به دنبال مشکلات ناشی از رفتار غیر اخلاقی سردمداران آمریکا، دولت برای مقابله با این رفتار‌ها تدابیری را اندیشید تا پاسخگوی مردم و واحد‌های تولیدی باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بخشی از درآمد ارزی با ارز ۴۲۰۰ تومان به کالای استراتژیک تخصیص داده شده است و تحت هر شرایطی باید تامین شوند و بخشی از مواد اولیه که به نحوی با کالای استراتژیک ارتباط پیدا می‌کنند نیز با ارز ۴۲۰۰ تومان تامین می‌شود.

وی ادامه داد: بخشی دیگر از کالا‌ها برای تامین ارز از محل صادارات غیر نفتی استفاده می‌کنند و در سه ماهه اول سال صادارات محصولات غیر نفتی افزایش پیدا کرده است و بنابراین دولت موظف کرده است که ارز حاصل از پتروشیمی، میعانات گازی، مواد معدنی و فولادی وارد کشور شود و ۸۰ درصد با قیمت ارز ۴۲۰۰ تومان و ۲۰ درصد به صورت توافقی واحد‌های تولیدی استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خاطرنشان کرد: گروه سوم محصولاتی هستند که ورودشان به کشور ممنوع شده است که در حدود ۱۵۰۰ قلم کالا است و فرصت مناسبی برای واحد‌های تولیدی داخلی است تا محصولاتشان را وارد بازار کنند.

وی افزود: در شرایط کنونی وارد کردن محصولاتی که در کشور تولید می‌شود، جفاست و در آبان ماه سال جاری در شهرستان اسفراین سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری به بهره برداری خواهد رسید.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها