یک دانا

سوئیفت همچنان به قوت خود باقی است

سوئیفت همچنان به قوت خود باقی است

۱۴ آبان ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری تسنیم: محمود بهمنی، رئیس‌کل اسبق بانک مرکزی در مورد ادعاهای آمریکا در مورد اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی تحریم‌های به مراتب بدتر از این تحریم‌ها را بین سالهای ۸۹ تا ۹۱ پشت سر گذاشته است.

وی افزود: در آن زمان یک اجماع جهانی علیه ایران وجود داشت و در حال حاضر این اجماع وجود ندارد و خوشبختانه دست ما بسیار بازتر است.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود ۸ کشور برای خرید نفت و مراوده با ایران مجاز هستند،تصریح کرد: ما از محل فروش نفت مشکلات خود را برطرف می‌کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوئیفت همچنان به قوت خود باقی است،گفت: اگر هم سوئیفت را بردارند که ما اعتقاد داریم این کار را انجام نمی‌دهند چون می‌خواهند ببینند که چه می‌گذرد پیش‌بینی برای جایگزینی سوئیفت انجام شده و بنابراین نگرانی از این بابت وجود ندارد.

وی با اشاره به کانال مالی اروپا و ایران گفت: قبلاً هم با سرمایه ایران در یک بانک چین ما حسابی داشتیم که مراوادت را از طریق آن انجام می‌دادیم و فروش نفت به آن حساب می‌رفت و از آن حساب خریدها انجام می‌شد و الان هم ۲۶ کشور اروپایی اعلام کرده‌اند که برای شما یک حسابی باز می‌کنیم که درآمدهای حاصل از فروش نفت به آن حساب واریز شود و از هرجا که خواستید خرید کنید از آن محل وجوه را پرداخت کنید.

بهمنی ادامه داد: این یک حساب کلی است که روی آن می‌شود برنامه‌ریزی انجام داد.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه بیشتر ادعاهای موجود جنگ روانی است و ما هم این را می‌دانیم، عنوان کرد: بالاخره ما خودمان را آماده برای این جنگ روانی کرده‌ایم و به هر ترتیب آنها آنچه که می‌توانستند را انجام دادند و دیگر چیزی برای اینکه انجام دهند وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای مختلفی برای مراودات با ایران وجود دارد که روحشان هم خبردار نمی‌شود،گفت: در این راه مشکلی پیش نمی‌آید و بیشتر فضای رسانه‌ای و تبلیغاتی است.


برچسب ها : , , , , , ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها