یک دانا

قیمت ۵۰ دلاری هر کیلو گیلاس ایرانی در فیلیپین

قیمت ۵۰ دلاری هر کیلو گیلاس ایرانی در فیلیپین

۹ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری تسنیم: تنهایی در نشست روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با مدیران بنیاد مستضعفان برای آشنایی با فعالیت های اقتصادی این نهاد، اظهار کرد: فیلیپین، بازارای به شدت نیازمند محصولات کشاورزی ایران دارد. در حال حاضر هر کیلو سیب ایران در این کشور ۳۰ دلار قیمت دارد و گیلاس نیز ۴۰ تا ۵۰ دلار فروش می رود.

وی با بیان این که از فیلیپین اقلامی از جمله موز و نارگیل و … وارد می کنیم، افزود: این کشور بازار جدیدی برای خدمات و مهندسی است و فیلیپین این استعداد دارد که هم ایران را با فضای کسب و کار آشنا کند و هم این که محدودیت های ما را از بین ببرد.

وی با تاکید بر این که با این استعداد می توانیم بسیاری از تحریم ها را دور بزنیم یا از طریق این کشور وارد بازارهای بین المللی شویم، تصریح کرد: فیلیپینی ها در حال آغاز اجرای یک پروژه چند میلیارد دلاری در ایران هستند که جای بنیاد مستضعفان در آن خالی است؛ بنیاد در بحث ساخت و ساز و اجرای این پروژه می تواند کمک فراوانی کند.

سفیر ایران در ونزوئلا نیز در سخنانی با بیان این که در آمریکای لاتین ظرفیت های بسیار زیادی را داریم که بنیاد مستضعفان می تواند در آنها فعالیت کند، گفت: شرکت های تحت مدیریت بنیاد باید شعاع صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی را به این منطقه گسترش دهند.

وی با یادآوری این که قبلا با دولت ونزوئلا مذاکره شده تا در چهار زمینه شرکت های ایرانی حضور داشته باشند، گفت: ونزوئلا بزرگترین کشور از منظر منابع نفتی است؛ مقامات این کشور یرای پروژه های نفتی و پتروشیمی از ما درخواست کرده اند تا شرکت های ایرانی حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: حوزه دوم معادن است که ونزوئلایی ها علاقه مند به حضور ایرانی ها در این بخش هستند. این کشور دارای معادن بزرگ طلا، آلومینیوم، منگنز و… هستند و با توجه به این که ونزوئلا جزو پیمان مشترک کشورهای آمریکای جنوبی (مرکوسور) است اگر محصولی در اینجا صادر شود مشمول معافیت مالیاتی می شود.

وی حوزه سوم را کشت فراسرزمینی اعلام کرد و افزود: صادرات دارو نیز حوزه خوبی است که شرکت های ایرانی می توانند در آن حضور موثری داشته باشند.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها