یک دانا

هوش مصنوعی موفق به تشخیص تیپ شخصیتی از طریق حرکات چشم افراد شد

هوش مصنوعی موفق به تشخیص تیپ شخصیتی از طریق حرکات چشم افراد شد

۸ مرداد ۱۳۹۷


گفته می شود چشم دریچه ای به روح آدمی است. این عضو بدن می تواند فاش کند در فکر چه هستید یا چه احساسی دارید. به تازگی پژوهشگران موفق شده اند از طریق هوش مصنوعی حرکات چشم را تحلیل کرده و شخصیت افراد را تشخیص دهند.

در این تحقیق که توسط پژوهشگرانی از دانشگاه استرالیای جنوبی در همکاری با دانشگاه های اشتوتگارت آلمان، فلیندرز استرالیا و موسسه مکس پلانک انجام شده از الگوریتم های یادگیری ماشین بهره بردند تا ارتباط بین شخصیت و حرکات چشم را ثابت کنند.

در نتیجه این تحقیق مشخص شد که به واسطه حرکات چشم می توان به ۴ مورد از ۵ تیپ شخصیتی اصلی پی برد: برون گرا، روان رنجور، وظیفه شناس و سازگار (مورد پنجم باز و پذیرا بودن است).

در این پژوهش حرکات چشم ۴۲ شرکت کننده که در حین انجام وظایف روزانه خود بودند از طریق ابزارهای پوشیدنی ویژه در پردیس دانشگاهی مورد بررسی قرار گرفتند. علاوه بر این تمامی این افراد به پرسشنامه هایی پاسخ داده بودند تا به این ترتیب تیپ شخصیتی آنها مشخص شود.

تیپ شخصیتی

در ادامه محققان داده های دریافت شده توسط ابزار پوشیدنی را تحلیل کرده و با اطلاعات پرسشنامه ها مقایسه کردند. آنها دریافتند که حرکات چشم پرده از راز ۴ تیپ شخصیتی بر می دارند. به گفته محققان این موضوع به طور بالقوه می تواند برای بهبود تعامل میان انسان و ماشین به کار رود.

انسان ها معمولاً به دنبال خدمات بهبود یافته و شخصی سازی شده هستند، با این حال ربات ها و ماشین های امروزی از رفتارهای اجتماعی ما آگاهی ندارند و نمی توانند برخی از اشاره های غیر کلامی را درک کنند. این تحقیق فرصتی را برای توسعه ربات ها و کامپیوترهایی فراهم می کند که می توانند سیگنال های دریافت شده از جامعه انسانی را بهتر درک کرده و طبیعی تر رفتار کنند.

 

تماشا کنید: پلان؛ هوش مصنوعی چگونه ما را زیر نظر می گیرد؟


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها