یک دانا

نگرانی پلیس از افزایش قتل در گلستان

نگرانی پلیس از افزایش قتل در گلستان

۸ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

خبرگزاری ایرنا: سرهنگ مجتبی مروتی در گفت وگویی اظهار داشت: انگیزه بیشتر این قتل‌ها مشکلات اقتصادی، اختلافات قومی، قبیله ای، ملکی، روابط نامتعارف، استفاده بی رویه از فضای مجازی و تاثیر منفی آن است.

وی تعداد قتل‌ها را بدلیل معذوریت‌های پلیس عنوان نکرد.

وی نظارت بیشتر ریش سفیدان، خانواده‌ها و توجه بیشتر به رفت و آمد و مسائل اخلاقی فرزندان را ضروری بیان کرد و ادامه داد: اسلحه‌های غیرمجاز، عادت حمل سلاح سرد توسط بعضی افراد، استفاده از مواد روان گردان و مشروبات الکلی از دیگر زمینه‌های بروز قتل در گلستان است.

رییس پلیس آگاهی گلستان با اشاره به کشف دلایل افزون بر ۹۵ درصد قتل‌ها اظهار داشت: جرم قتل علاوه بر آسیب‌های فردی و خانوادگی جامعه را نیز درگیر کرده و هزینه‌های اجتماعی، مادی و معنوی زیادی در پی دارد.

سرهنگ مروتی با یادآوری وجود ۳۰ هزار اسلحه شکاری مجاز و چهار هزار اسلحه غیرمجاز در گلستان خواستار فرهنگ سازی و اندیشیدن تدبیری برای کاهش و رفع قتل در استان شد و از خانواده‌ها نیز خواستار مراقبت بیشتر شد.

وی یکی از چالش‌های پلیس در گلستان را کم توجهی به فرهنگ استفاده صحیح از سلاح شکاری و مجوز دار بیان کرد و اظهار داشت: متاسفانه برخی از قتل‌ها بدون اطلاع صاحب اسلحه‌ها رخ می‌دهد.

گفتنی است پیش از این چراغعلی مدیرکل فرهنگی – اجتماعی استانداری گلستان نیز در گفتگو با ایرنا از افزایش بزه و جرایم در استان نظیر قتل ابراز نگرانی کرده بود.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها