یک دانا

- EA برای بازی‌های خود خواهان یک سیستم Cross-Play همانند بازی Fortnite است

– EA برای بازی‌های خود خواهان یک سیستم Cross-Play همانند بازی Fortnite است

۸ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

EA برای بازی‌های خود خواهان یک سیستم Cross-Play همانند بازی Fortnite است

EA برای بازی‌های خود خواهان یک سیستم Cross-Play همانند بازی Fortnite است

به تازگی شرکت Electronic Arts درباره موضوع تقریبا جنجالی Cross-Play صحبت کرده و به نظر می‌رسد که این شرکت مشتاق است تا در این فضا کارهای بیشتری انجام دهد. به گزارش پردیس‌گیم و به نقل از GameSpot، در جلسه اخیر این شرکت با سهام‌داران، به صورت مستقیم از “اندرو ویلسون” (Andrew Wilson)، مدیرعامل شرکت EA پرسیده شد که آیا Battlefield V یا بازی‌های دیگر EA از قابلیت Cross-Play پشتیبانی می‌کنند یا نه. و “ویلسون” نیز گفته که Cross-Play “بخشی مهم از مشخصات توسعه آینده ما” را تشکیل می‌دهد؛ و از تایید یا ردکردن مستقیم چیزی اجتناب کرده است.

Cross-Play میان کنسول‌ها برای بعضی از بازی‌های Xbox One و Nintendo Switch نظیر Rocket League و Minecraft برقرار است. اگرچه، Sony هنوز توافق نکرده تا ارتباطی میان کنسولش با دیگر کنسول‌های بازار برقرار کند. به هر حال، “ویلسون” گفت که وی انتظار دارد بین ۳ تا ۵ سال آینده، “بخشی بزرگ” از گیمینگ وابسته به تکنولوژی‌های ابری باشد و از این رو از لحاظ فنی شما می‌توانید برروی هر وسیله‌ای که دارید، به بازی‌کردن بپردازید، اگرچه سیاست صاحبان پلتفرم‌ها می‌تواند سبب پیچیده‌شدن اوضاع شود.

“ما یک چشم‌انداز و پیش‌بینی ۳ تا ۵ ساله داریم که در آن بخش بزرگی از تجربه‌های مرتبط با بازی به تکنولوژی‌های ابری وابسته خواهند بود و برروی هر وسیله‌ای که صاحب آن باشید اجرا خواهد شد؛ و تجربه شما از بازی دیگر شاید توسط یک CPU یا GPU اندازه‌گیری و کنترل‌نشده، بلکه به اندازه صفحه‌نمایش و مقدار زمان استریم شما بستگی داشته باشد که این سبب به وجود آمدن یک نقدینگی فوق‌العاده در بازار خواهد شد. “

در چشم‌اندازی نزدیک‌تر، “ویلسون” گفت که EA به دنبال این است تا در بعضی از “سری بازی‌های مهم و کلیدی” خود، قابلیت Cross-Play را به کار گیرد.

“ما به دنبال این هستیم تا به گونه‌ای شبیه به سیستم پیاده شده در بازی Fortnite، سیستم Cross-Platform را به بعضی از بازی‌های خود بیاوریم؛ مخصوصا آن‌هایی که دارای جامعه‌ای عظیم و متنوع از بازیکنان هستند. معمولا در هر خانه تنها یک کنسول وجود دارد، پس قابلیت کنار هم‌آوردن کنسول و PC و کنسول و موبایل می‌تواند سبب نزدیک‌تر شدن خانواده‌ها و دوستان به یکدیگر شود. و ما فکر می‌‌کنیم که این بخشی مهم از کارهای توسعه‌ ما در آینده را تشکیل خواهد داد؛ هم در زمینه‌ بازی‌های موبایل که امروزه به سمت کنسول‌ها و PC حرکت می‌کنیم، و هم بازی‌های کنسول و PC که قابل تجربه در موبایل باشند. و من از خودمان انتظار دارم که در آینده بیشتر در این زمینه فعالیت کنیم. “

نظر شما در این مورد چیست؟ لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.


منابع:pardisgame

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها