یک دانا

بهمن موتور: تخلفی نکردیم

بهمن موتور: تخلفی نکردیم

۸ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا داودزاده امروز در نشست خبری با بیان اینکه براساس دستور وزیر صنعت سازمان حمایت به موضوع ثبت‌نام خودروی مزدا ۳ رسیدگی می‌کند، گفت: اطلاعات فروش این خودرو به مراجع مربوطه ارسال شده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه تخلفی در پیش فروش خودروهای مزدا ۳ اتفاق نیفتاده است، گفت: گروه بهمن‌خودرو برای پیش‌فروش این خودرو، فرآیند و بخشنامه را تهیه کرده و شرکت مگا کار، به صورت تخصصی فروش اینترنتی را انجام داده است که این شرکت در ارتباط با سازمان گسترش است.

بهمن موتور: تخلفی نکردیم

داودزاده اضافه کرد: البته همیشه بعد از عملیات‌های فروش ناظران مختلفی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، سازمان صنعت و سایر ارگان‌های نظارت و سازمان صنعت این عملیات را چک می‌کنند. به هرحال فروش اینترنتی بوده و در فروش اینترنتی ممکن است، افراد با تجربه‌تر بهتر ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه ۲۷۰ خودرو مزدا ۳ را برای تحویل یک ماه به صورت فروش اینترنتی و مستقیم و بدون اینکه نمایندگی‌ها را عامل فروش قرار دهیم عرضه کرده‌ایم، گفت: محکوم شده‌ایم که کار سالم انجام نداده‌ایم ولی پس از بررسی‌های سازمان‌ها و نهادهای مربوط در مورد ثبت‌نام قطعا مسائل روشن خواهد شد.

داودزاده مقصر اتفاقات اخیر را تولید کم و تقاضای زیاد بازار دانست و افزود: در یک ربع ابتدایی آغاز فرآیند فروش، ۹۲ درصد موجودی فروخته شده و در دقایق بعدی رقابت برای خرید ۸ درصد باقی مانده رخ داده که برد در آن شانسی است.

مدیرعامل بهمن موتور با بیان اینکه ما به تعداد زیاد خودرو عرضه نکردیم، گفت: در این شرایط که برای تهیه قطعات خودروها مشکلاتی به وجود آمده است و خودروسازان برای تامین قطعات با مشکل مواجه‌اند، مطمئن هستیم که این خودروها را در موعد مقرر به مشتریان تحویل می‌دهیم و قطعات آن به صورت کامل موجود است.

وی با بیان اینکه اکنون قطعه‌سازان برای تامین قطعات به مشکل خورده‌اند، گفت: قطعات وارداتی یا در گمرکات مانده و ترخیص نمی‌شود یا اتفاقات دیگری برای آن افتاده است.

هنوز هم مشخص نیست که با اعمال تحریم‌ها در چه شرایطی قرار می‌گیریم و آیا قطعه‌سازان موفق به تامین قطعه می‌شوند یا خیر؟ البته خودروسازان به صورت متوسط برای یک تا دو برابر تولید خودرو، قطعات یدکی دارند.


برچسب ها : , , ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها