یک دانا

یک فروند لنج ماهیگیری در چابهار در آتش سوخت

یک فروند لنج ماهیگیری در چابهار در آتش سوخت

۲۲ مهر ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری ایرنا: مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: یک فروند لنج برودتی در بندر صیادی هفت تیر چابهار عصر امروز /شنبه/ بر اثر اتصال باتری در آتش سوخت.

هدایت الله میرمرادزهی شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار اظهار داشت: پس از وقوع آتش سوزی و تماس به موقع صیادان ماموران آتش نشانی بندر چابهار سریعا وارد عمل شدند و با استفاده از بکسل و دور کردن آن اجازه سرایت آتش به سایر لنج ها را ندادند.

وی بیان کرد: اطفای حریق با استفاده از سه شناور آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان در مدت حدودا یک ساعت انجام شد که جا دارد از نیروهای زحمتکش آتش نشانی بندر چابهار قدردانی شود.

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان افزود: این لنج ۲ سرنشین داشت که پس از آغاز آتش سوزی در محل ورودی حوضچه اسکله بندر هفت تیر و شهید کلانتری به سرعت با استفاده از قایق جابجا شدند.

وی گفت: این لنج برای انجام صید در حال حرکت بود که با اتصال باتری در نزدیکی حوضچه بندرصیادی هفت تیر و بندر شهید کلانتری آتش گرفت.

میرمرادزهی ادامه داد: هر لنج ۲ تا سه میلیارد تومان بیمه امید است و جای نگرانی برای جبران خسارت لنج نیست.

وی اظهار داشت: ۲۴ هزار و ۱۹۶ نفر صیاد در قالب ۳۵ تعاونی صیادی در آبهای ساحلی شهرستان های کنارک و چابهار به وسیله ۹۰۷ فروند لنج شامل ۵۰۱ فروند لنج برودتی و ۴۰۶ فروند لنج یخی و هزار و ۴۳۰ فروند قایق مشغول صید و صیادی هستند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۴۲ هزار لیتر سوخت و چندین سیلندرگاز و موادخوراکی در این لنج وجود داشته است، خاطرنشان کرد: معمولا هر لنج برودتی حدود ۴۵ روز تا یک ماه در دریاست و در طول فصل صید سه تا چهار بار می توانند صید را انجام دهد.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها